Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

Посадова інструкція інженера з механізації
[ Скачать с сервера (54.5 Kb) ] 11.06.2015, 22:14


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_________________________________
(назва установи, організації)
 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З МЕХАНІЗАЦІЇ

ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

______________________________

(керівник установи, організації,

 інша посадова особа,

______________________________

уповноважена затверджувати

______________________________

посадову інструкцію)

 

_________  ____________________

    (підпис)             (прізвище, ініціали)

 

 

 

I. Загальні положення

1. Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів належить до професійної групи "Професіонали".

2. Призначення на посаду інженера з механізації та автоматизації виробничих процесів та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства за поданням начальника відділу механізації та автоматизації виробничих процесів з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.

3. Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів підпорядковується безпосередньо начальнику відділу механізації та автоматизації виробничих процесів.

4. ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

II. Завдання та обов'язки

Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів:

1. Здійснює роботи з впровадження комплексної механізації та автоматизації, які сприяють підвищенню технічного рівня виробництва, продуктивності праці, зниженню собівартості, поліпшенню якості та збільшенню випуску продукції, забезпеченню сприятливих умов праці і її безпеки.

2. Вивчає виробничі процеси з метою визначення дільниць, основних і допоміжних робіт та операцій, які підлягають механізації та автоматизації, проводить патентні дослідження і визначає показники технічного рівня проектованих об'єктів техніки і технології.

3. Бере участь у складанні перспективних і річних планів механізації та автоматизації виробничих процесів, трудомістких ручних робіт, підйомно-транспортних, навантажувально-розвантажувальних і складських операцій, у підготовці заходів з реконструкції і технічного переозброєння підприємства, скорочення витрат важкої ручної праці.

4. Готує технічні завдання на створення засобів механізації та автоматизації і техніко-економічні обгрунтування розроблюваних конструкцій.

5. Готує матеріали для укладання договорів з спеціалізованими організаціями на проведення дослідницьких, проектних і дослідно-конструкторських робіт, а також виготовлення і ремонт засобів механізації та автоматизації, розробляє і погоджує графіки виконання робіт, забезпечує необхідними технічними даними і матеріалами.

6. Бере участь у розгляді ескізних і технічних проектів, робочих креслень, розроблюваних відповідно до замовлень підприємства, а також у роботах з монтажу, випробувань, налагодження та здавання в експлуатацію засобів механізації та автоматизації, здійснює контроль за правильним їх веденням.

7. Виконує розрахунки ефективності заходів з механізації та автоматизації виробництва, складає заявки на необхідне устаткування.

 

8. Бере участь у розгляді технічної документації, пов'язаної з проектуванням засобів механізації та автоматизації виробництва об'єктів, які наново будуються, в розробленні більш досконалих конструкцій захисно-огороджувальної техніки і герметизації шкідливих процесів виробництва.

9. Аналізує ефективність застосовуваних засобів механізації та автоматизації, показники їх використовування, готує пропозиції з усунення виявлених недоліків, зміни конструкцій або окремих складальних одиниць на більш досконалі.

10. Вживає заходів щодо забезпечення надійності та безперервної роботи засобів механізації та автоматизації.

11. Контролює діяльність підрозділів підприємства, які здійснюють механізацію та автоматизацію виробничих процесів, стежить за відповідністю впроваджених засобів сучасному рівню розвитку техніки.

12. Проводить інструктаж і надає допомогу робітникам під час освоєння ними нових конструкцій засобів механізації та автоматизації, організує роботу з підвищення їх технічних знань.

13. Бере участь у розробленні інструкцій з експлуатації та ремонту устаткування, безпечного ведення робіт під час обслуговування засобів механізації та автоматизації, іншої технічної документації, у складанні заявок на винаходи і промислові зразки.

14. Здійснює контроль за правильною експлуатацією машин, механізмів та іншого устаткування, які реконструюються і модернізуються, додержанням технологічних процесів виробництва.

15. Бере участь у розгляді раціоналізаторських пропозицій і винаходів, вивченні і розповсюдженні передового досвіду, раціональних прийомів та методів праці, веде пропаганду нових досягнень у сфері механізації та автоматизації виробничих процесів.

16. Складає звіти про виконані роботи.

17. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

18. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

III. Права

Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів має право:

1. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

2. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі виявлені недоліки та вносити пропозиції щодо їх усунення.

4. Вимагати та отримувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

5. Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.

6. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.

7. ______________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

IV. Відповідальність

Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів несе відповідальність:

1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

 

2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4. _____________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

V. Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів повинен знати:

1. Постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з питань механізації та автоматизації виробництва.

2. Перспективи технічного розвитку підприємства.

3. Виробничу і організаційну структуру підприємства.

4. Конструкторські особливості і призначення засобів механізації та автоматизації, правила їх експлуатації.

5. Порядок і методи планування робіт з механізації та автоматизації виробництва.

6. Основні вимоги до розроблюваних конструкцій.

7. Технологію виробництва продукції підприємства.

8. Порядок і методи проведення патентних досліджень.

9. Порядок розроблення і оформлення технічної документації.

10. Методи аналізу технічного рівня об'єктів техніки і технології.

11. Основні вимоги організації праці під час проектування і конструювання.

12. Порядок укладання договорів зі сторонніми організаціями.

13. Основи технічної естетики і художнього конструювання.

14. Методи визначення економічної ефективності впровадження засобів механізації та автоматизації виробництва.

15. Передовий вітчизняний та світовий досвід у сфері механізації та автоматизації виробничих процесів.

16. Основи економіки, організації праці, виробництва та управління.

17. Основи трудового законодавства.

18. Правила та норми охорони праці.

19. ____________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

VI. Кваліфікаційні вимоги

- Провідний інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з механізації та автоматизації виробничих процесів I категорії не менше 2 років.

- Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера з механізації та автоматизації виробничих процесів II категорії не менше 2 років, для бакалавра - не менше 3 років.

- Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією інженера з механізації та автоматизації виробничих процесів не менше 2 років.

- Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

- _______________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

 

VII. Взаємовідносини (зв'язки) за посадою

1. За відсутності інженера з механізації та автоматизації виробничих процесів його обов'язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов'язків.

2. Для виконання обов'язків та реалізації прав інженер механізації та автоматизації виробничих процесів взаємодіє:

2.1. З _______________________ з питань:

                                 (посада)

________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.

2.2. З _______________________ з питань:

                                 (посада)

________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.

2.3. З _______________________ з питань:

                                 (посада)

________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.

 

Керівник
структурного підрозділу:


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

З інструкцією ознайомлений:

______
(підпис)

______________________
(прізвище, ініціали)

"___" __________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: механізація, інженер, Посадова інструкція
Просмотров: 1626 | Загрузок: 133
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar