Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Який порядок заповнення пункту 5 Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, якщо СГ здійснює реалізацію пального


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Який порядок заповнення пункту 5 Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, якщо СГ здійснює реалізацію пального (у т. ч. оптову) не зі стаціонарних пунктів реалізації пального (пересувні засоби)?

Відповідь:

Відповідно до абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), реалізація пального для цілей розд. VI ПКУ - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ визначено, що особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку.

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Таким чином особи, які не мають власних (орендованих) стаціонарних пунктів реалізації пального та здійснюють торгівлю за допомогою пересувних засобів (автоцистерни, цистерни тощо), реєструються в контролюючих органах платниками акцизного податку.

Відповідно до п. 6 розд. II Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 113, реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі - Заява), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 N 218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за N 405/28535.

Заява складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Суб'єкт господарювання при здійсненні реалізації пального (у т. ч. оптової) не зі стаціонарних пунктів реалізації пального (пересувними засобами) зазначає всі дані, встановлені формою Заяви. При цьому у графах 2 - 3 пункту 5 "Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об'єкти) реалізації пального" Заяви зазначає найменування та код пункту реалізації (пересувного засобу), прийняті самим суб'єктом господарювання, а у графах 5 - 7 такий суб'єкт вказує відомості щодо місцезнаходження офісу (місця реєстрації суб'єкта господарювання).

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (01.09.2016)
Просмотров: 1078
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar