Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо дати розраховуванняя офіційного курсу гривні до іноземної валюти при заповненні заявки на поповнення (коригування)


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

На яку дату розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при заповненні заявки на поповнення (коригування) обсягу залишку пального, у т. ч. якщо реалізація пального, складання акцизної накладної, її реєстрація та дата подання заявки на поповнення здійснюються в різних звітних періодах?

Відповідь:

Відповідно до п. 1 розд. IV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 N 218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за N 405/28535 (далі - Порядок N 218), заявка на поповнення (коригування) залишку пального складається особою, що здійснює реалізацію пального, у разі, якщо виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Пунктом 4 розд. IV Порядку N 218 встановлено, що вартісні показники заявки на поповнення (коригування) залишку пального заповнюються таким чином:

ставка акцизного податку - в одиницях виміру, визначених пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) (євро за 1000 літрів);

курс Національного банку України (далі - НБУ), що діє на перший день кварталу, в якому подано заявку, - у гривнях з копійками (6 знаків після коми);

сума акцизного податку - у гривнях з копійками (з округленням до 2 знаків після коми).

Згідно з пп. 6 п. 10 розд. IV Порядку N 218 у табличній частині заявки на поповнення (коригування) залишку пального у графі 7 зазначається інформація щодо офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється складання заявки (показник залишається незмінним протягом кварталу).

Відповідно до п. 33 Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 113 (далі - Порядок N 113), платник податків має право надіслати ДФС заявку на поповнення обсягів залишку пального у разі, коли у нього виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в СЕАПР та за наявності у такого платника сум залишку акцизного податку, перерахованого платником на електронний рахунок, та наявності обсягів залишку пального, що зменшуються згідно з заявкою.

Таким чином, при складанні заявки на поповнення (коригування) обсягу залишку пального платником здійснюється розрахунок обсягів пального, виходячи із сплаченої на електронний рахунок суми акцизного податку, що розраховується виходячи з офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється складання такої заявки.

Водночас обчислення податкового зобов'язання з акцизного податку з реалізованого пального здійснюється виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань, а також офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу (відповідно до пп. 217.1, 217.3 ст. 217 ПКУ).

Відповідно до п. 24 Порядку N 113, перерахування сум податкового зобов'язання з акцизного податку з реалізованого пального протягом звітного періоду, задекларованого в декларації з акцизного податку за звітний (податковий) період, здійснюється платником податку самостійно з власного поточного рахунка до відповідного бюджету в строки, передбачені ПКУ, з урахуванням сум податку, що були перераховані таким платником на його електронний рахунок.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (14.06.2016)
Просмотров: 951
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar