Главная » Статьи » Накази МВС (Приказы МВД)

Наказ МВС №139 від 20.02.2017. Про затвердження Переліку посад і умов служби в органах ДПСУ (ПВУ) , служба в яких військовослужбовцям зараховується


Приказ МВД №139 от 20.02.2017. Об утверждении Перечня должностей и условий службы в органах Государственной пограничной службы Украины (Пограничных войск Украины), служба в которых военнослужащим засчитывается в выслугу лет, дающую право для назначения пенсии на льготных условиях

МІНІСТЕРСТВО  ВНУТРІШНІХ  СПРАВ  УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.02.2017  № 139

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
16 березня 2017 р. 
за № 362/30230

Про затвердження Переліку посад і умов служби в органах Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ України), служба в яких військовослужбовцям зараховується до вислуги років, що дає право для призначення пенсії на пільгових умовах

Відповідно до статті 17-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" та з метою вдосконалення соціального забезпечення окремої категорії військовослужбовців Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік посад і умов служби в органах Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ України), служба в яких військовослужбовцям зараховується до вислуги років, що дає право для призначення пенсії на пільгових умовах, що додається.

2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної прикордонної служби України.

Міністр

А.Б. Аваков


ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
20.02.2017 № 139

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
16 березня 2017 р. 
за № 362/30230

ПЕРЕЛІК 
посад і умов служби в органах Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ України), служба в яких військовослужбовцям зараховується до вислуги років, що дає право для призначення пенсії на пільгових умовах

І. Один місяць служби за два місяці

1. На льотній роботі в реактивній та турбогвинтовій авіації - на умовах, передбачених пунктом 1 розділу ІІІ цього Переліку.

2. Час служби військовослужбовців на острові Зміїний - з 01 січня 1996 року. Періоди проходження служби (перебування в службовому відрядженні військовослужбовців інших органів Держприкордонслужби) (Прикордонних військ України) зараховуються на підставі відповідних наказів таких органів.

3. На посадах водолазів, які виконують роботу в умовах тривалого перебування під підвищеним тиском під водою або в барокамерах, на умовах, передбачених пунктом 2 розділу ІІІ цього Переліку, - з 01 січня 1993 року.

ІІ. Один місяць служби за півтора місяця

1. На прикордонних заставах, постах, резервних заставах комендатур, у прикордонних комендатурах, відділеннях прикордонного контролю, контрольно-пропускних пунктах (далі - КПП), маневрених групах зі змінними заставами, на кораблях і катерах, у групах катерів, маневрених групах прикордонних сторожових катерів (морської охорони), які виконують завдання з охорони державного кордону України, - з 01 січня 1993 року.

2. В інженерно-саперному взводі (роті), мотоманевреній групі 7 прикордонного загону у разі виконання завдань з інженерного облаштування державного кордону, участі у несенні служби з охорони державного кордону на підставі наказу начальника 7 прикордонного загону - з 01 січня 1993 року.

3. В управліннях і підрозділах 2, 24, 25 загонів прикордонного контролю, Окремого КПП "Ізмаїл" - з 17 березня 1992 року по 01 жовтня 1993 року.

4. У відділеннях прикордонного контролю (відділення прикордонного контролю, пост "Південний" - з 01 січня 1993 року) 26 прикордонного загону "Чорномор’я" (Окремого КПП "Чорномор’я", 26 загону прикордонного контролю "Чорномор’я") - з 01 березня 1996 року.

5. У відділеннях інспекторів прикордонної служби, на прикордонних заставах 11 прикордонного загону для виконання спеціальних завдань (Окремої спеціальної прикордонної комендатури, 11 прикордонного загону спеціального призначення) - з 10 травня 1995 року по 25 травня 2011 року.

6. У відділеннях прикордонного контролю, постах 17 прикордонного загону (17 загону прикордонного контролю) - з 01 березня 1996 року.

7. На прикордонних заставах (19 прикордонна застава - з 01 січня 1993 року), КПП, відділеннях прикордонного контролю 79 прикордонного загону - з 01 березня 1996 року по 30 квітня 2014 року.

8. У відділеннях (постах) прикордонного контролю, контрольно-пропускному пункті (у лабораторії - з 26 лютого 1997 року по 27 березня 1999 року) Окремого КПП "Київ" - з 01 березня 1996 року.

9. На посту технічного та гідрометеорологічного забезпечення плавання (безпеки плавання та спостереження), гідроакустичній станції (посту), радіотехнічному посту 5 загону морської охорони (5 Окремої бригади прикордонних сторожових кораблів) - з 01 березня 1996 року по 19 травня 2014 року.

10. Для військовослужбовців інженерно-будівельних батальйонів, інженерно-саперних рот, взводів, відділень, груп інженерного облаштування державного кордону, вузлів (рот) зв’язку, на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби (Прикордонних військ України), під час виконання робіт безпосередньо в підрозділах охорони державного кордону, служба в яких зараховується на пільгових умовах, - з 01 січня 1993 року.

Для військовослужбовців груп інженерного облаштування державного кордону (для відділів прикордонної служби) відділень інженерного облаштування державного кордону - з 01 жовтня 2007 року.

11. У прикордонних комендатурах, на заставах, у відділеннях прикордонного контролю для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону, на резервних прикордонних заставах прикордонних загонів (загонів прикордонного контролю, Окремих КПП), мобільних прикордонних комендатурах, заставах, у відділеннях прикордонного контролю, оперативно-бойових прикордонних комендатурах, прикордонних комендатурах швидкого реагування, відділах (окремих відділах) прикордонної служби (тип С), відділах спеціальних дій на воді, які брали участь у несенні служби з охорони державного кордону України, проведенні спеціальних прикордонних операцій на державному кордоні України, оперативно-профілактичних заходах, спеціальних заходах та окремих локальних, точкових діях на державному кордоні України в межах компетенції Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ України) на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби (Прикордонних військ України), - з 30 вересня 2000 року.

12. На протитанковій (мобільній протитанковій), зенітній ракетно-артилерійській (мобільній зенітній ракетно-артилерійській, зенітно-артилерійській), мобільній снайперській (снайперській), мінометній (мобільній мінометній) прикордонних заставах, у протитанковому (мобільному протитанковому), зенітному ракетно-артилерійському (мобільному зенітному ракетно-артилерійському, зенітно-артилерійському), мінометному (мобільному мінометному) взводах, які брали участь у несенні служби з охорони державного кордону України, проведенні спеціальних прикордонних операцій на державному кордоні України, оперативно-профілактичних заходах, спеціальних заходах та окремих локальних, точкових діях на державному кордоні України на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, - з 08 серпня 2014 року.

13. У 10 мобільному прикордонному загоні (10 прикордонному загоні для виконання спеціальних завдань) для військовослужбовців, які брали участь у несенні служби з охорони державного кордону України, проведенні спеціальних прикордонних операцій на державному кордоні України, оперативно-профілактичних заходах, спеціальних заходах та окремих локальних, точкових діях на державному кордоні України на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби (Прикордонних військ України), - з 28 травня 2002 року.

14. В оперативних пунктах прикордонних загонів (загонів прикордонного контролю, окремих КПП), оперативно-розшукових, оперативних підрозділах (відділеннях, групах, прикордонно-оперативних), оперативний склад яких дислокується на прикордонних заставах, у комендатурах, КПП, відділеннях прикордонного контролю (розміщуються поза місцями дислокації підрозділів) на підставі наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України (Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України), - з 01 січня 1993 року.

15. Під час безпосереднього ведення негласного візуального спостереження, оперативно-технічного документування військовослужбовцями оперативно-розшукових органів, під час виконання завдань оперативно-розшукової діяльності, на підставах, що визначає Голова Державної прикордонної служби України (Голова Держкомкордону України), відповідно до наказу командира (начальника) органу Держприкордонслужби (Прикордонних військ України), - з 01 травня 1992 року.

16. Військовослужбовцям оперативно-розшукових органів (підрозділів), які безпосередньо здійснювали оперативно-розшукову діяльність (заходи) відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" (на підставі наказів органів Держприкордонслужби, до складу яких входили ці оперативно-розшукові органи (підрозділи)), періоди цієї роботи, зареєстровані в установленому порядку у справах оперативного обліку (оперативно-розшукові справи, справи на осіб, які конфіденційно співробітничали з оперативними органами, тощо), - з 01 січня 1993 року по 26 квітня 2002 року.

17. Військовослужбовцям підрозділів забезпечення внутрішньої безпеки, забезпечення власної безпеки, оперативно-технічних підрозділів, які безпосередньо здійснюють оперативно-розшукову діяльність (заходи) на підставі наказу Адміністрації Держприкордонслужби, - з 01 серпня 2003 року.

18. Військовослужбовцям розвідувального органу, які безпосередньо здійснюють(вали) розвідувальну та/або контррозвідувальну та/або оперативно-розшукову діяльність (заходи) відповідно до Законів України "Про розвідувальні органи України", "Про контррозвідувальну діяльність", "Про оперативно-розшукову діяльність" (на підставі наказів Адміністрації Держприкордонслужби, Держкомкордону України), періоди цієї роботи, зареєстровані в установленому порядку в справах оперативного обліку (оперативно-розшукові та контррозвідувальні справи, справи на осіб, які конфіденційно співробітничають(ли) з розвідувальним органом, тощо), - з 26 квітня 2002 року.

19. Військовослужбовцям підрозділів спеціального призначення, інших оперативних підрозділів та підрозділів, що безпосередньо охороняють державний кордон, які безпосередньо здійснюють оперативно-розшукову діяльність (заходи) відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" (на підставі наказів органів Держприкордонслужби, до складу яких входять ці підрозділи, періоди цієї роботи, зареєстровані в установленому порядку в справах оперативного обліку (оперативно-розшукові справи, справи на осіб, які конфіденційно співробітничають з оперативним органом, тощо), - з 01 серпня 2003 року.

20. В аеромобільних, мобільних прикордонних загонах спеціального призначення, пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службах авіації, а також на посадах, де виконання обов’язків пов’язано із систематичним виконанням стрибків з парашутом, у разі виконання військовослужбовцями встановлених мінімальних річних норм стрибків з парашутом - з 02 серпня 1995 року.

21. У відділах прикордонної служби типу А, Б, В усіх категорій органів охорони державного кордону та структурних підрозділах, які організаційно входять до складу цих відділів, за винятком відділів 79 прикордонного загону, - з 29 грудня 2006 року.

22. У відділеннях (інспекторів прикордонної служби, дільничних інспекторів прикордонної служби, кінологічних, силової підтримки), на постах (інспекторських, прикордонних, контролерських, технічного спостереження, радіотехнічних), у групах (інспекторів прикордонної служби, кінологічних, РХБ захисту, силової підтримки), прожекторних станціях відділів прикордонної служби типу А, Б, В усіх категорій 79 прикордонного загону - з 29 грудня 2006 року по 30 квітня 2014 року.

23. У відділах прикордонної служби типу А, Б, В усіх категорій 79 прикордонного загону та структурних підрозділах, які організаційно входять до складу цих відділів, - з 30 квітня 2014 року.

24. На льотній роботі в авіації (за винятком видів авіації, зазначених у пункті 1 розділу І цього Переліку) - на умовах, передбачених пунктом 1 розділу ІІІ цього Переліку.

25. На посадах водолазів усіх найменувань і спеціальностей (крім водолазів, зазначених у пункті 3 розділу І цього Переліку) - на умовах, передбачених пунктом 2 розділу ІІІ цього Переліку.

ІІІ. Особливості зарахування окремих періодів служби на пільгових умовах до вислуги років для призначення пенсії військовослужбовцям

1. Служба на льотній роботі (пункт 1 розділу І та пункт 24 розділу ІІ цього Переліку):

на посадах льотного складу згідно з Переліком посад авіаційного персоналу Державної прикордонної служби України, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України 11 травня 2016 року № 373, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 травня 2016 року за № 782/28912;

в авіаційних ескадрильях, підрозділах авіації регіональних управлінь, авіаційному управлінні (управлінні авіації) Адміністрації Держприкордонслужби.

При цьому служба на посадах, зазначених в абзацах другому та третьому пункту 1 розділу ІІІ цього Переліку, зараховується до вислуги років на пільгових умовах для призначення пенсії тим військовослужбовцям, які мають наліт годин на літаках та вертольотах (далі - літаки) не менше встановленої річної норми нальоту годин (з урахуванням абзаців сьомого - дев’ятого пункту 1 розділу ІІІ цього Переліку).

Норма нальоту годин, яка дає право на пільгове обчислення вислуги років, у випадках, коли військовослужбовець перебував на льотній роботі неповний календарний рік, визначається пропорційно часу фактичного перебування на льотній роботі.

У такому самому порядку (пропорційно часу фактичного перебування на льотній роботі) визначається норма нальоту годин, що дає право на відповідне пільгове обчислення вислуги років стосовно військовослужбовців, які одну частину календарного року виконували льотну роботу на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами, а іншу - на літаках з поршневими двигунами. При цьому, якщо зазначені військовослужбовці не виконали норму нальоту годин на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами за відповідну частину року, їх фактичний наліт годин на цих літаках включається в наліт годин на літаках з поршневими двигунами. За умови виконання річної норми нальоту цей календарний рік служби зараховується зазначеним військовослужбовцям до вислуги років на пільгових умовах, передбачених пунктом 24 розділу ІІ цього Переліку.

Військовослужбовцям, які мають змішаний наліт годин протягом календарного року, тобто виконували льотну роботу і на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами, і на літаках з поршневими двигунами, цей календарний рік служби зараховується до вислуги років на пільгових умовах, передбачених пунктом 1 розділу ІІ цього Переліку, якщо вони мають наліт годин на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами не менше зазначеної річної норми. У разі меншого нальоту годин на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами фактичний наліт годин зазначених військовослужбовців на цих літаках включається в їх наліт годин на літаках з поршневими двигунами. За умови виконання річної норми нальоту цей календарний рік служби зараховується зазначеним військовослужбовцям до вислуги років на пільгових умовах, передбачених пунктом 24 розділу ІІ цього Переліку.

Час перебування у відрядженнях за кордоном військовослужбовців, які займали посади льотного складу до направлення за кордон і які в період перебування в цих відрядженнях фактично виконували льотну роботу, зараховується їм до вислуги років на пільгових умовах (пункт 1 розділу І та пункт 24 розділу ІІ цього Переліку) незалежно від виконання ними норми нальоту годин.

Військовослужбовцям льотного складу, які перенавчаються на інших типах літаків, час перенавчання (але не більше одного року) зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах (пункт 1 розділу І та пункт 24 розділу ІІ цього Переліку) незалежно від виконання ними встановленої норми нальоту годин. До того ж на пільгових умовах, передбачених пунктом 1 розділу І цього Переліку, час перенавчання зараховується до вислуги років, якщо військовослужбовці до перенавчання виконували льотну роботу на літаках з реактивними або турбогвинтовими двигунами і перенавчалися на літаках з такими самими двигунами.

Час перебування військовослужбовців льотного складу на перепідготовці або вдосконаленні в авіаційних військових навчальних закладах зараховується до вислуги років на пільгових умовах (пункт 1 розділу І та пункт 24 розділу ІІ цього Переліку) незалежно від виконання ними встановленої норми нальоту годин, якщо вони були направлені на навчання із збереженням за ними у військовій частині штатної посади, у період навчання виконували льотну роботу та після закінчення навчання знову призначені на посади льотного складу.

Військовослужбовцям, які припинили льотну роботу, час служби з дня фактичного закінчення льотної роботи зараховується до вислуги років у календарному обчисленні.

2. Служба на посадах водолазів, які виконують роботу в умовах тривалого перебування під підвищеним тиском під водою або в барокамерах, зараховується до вислуги років на пільгових умовах, передбачених розділом І цього Переліку, військовослужбовцям, які зайняті на цій роботі не менше 30 годин протягом календарного року.

Служба на посадах водолазів, які не виконують роботи, зазначеної в абзаці першому цього пункту, або які виконують цю роботу менше 30 годин на рік і, крім того, зайняті на інших роботах, зараховується до вислуги років на пільгових умовах, передбачених пунктом 25 розділу ІІ цього Переліку, військовослужбовцям, які виконали впродовж року такі мінімальні норми годин роботи під водою: на посадах водолазних спеціалістів - 30 годин, на інших водолазних посадах - 60 годин. Військовослужбовцям, які займали зазначені посади неповний календарний рік, норма годин роботи під водою, що дає право на пільгове обчислення вислуги років, визначається пропорційно часу служби на цих посадах.

Директор Департаменту 
формування політики 
щодо підконтрольних 
Міністрові органів влади 
та моніторингу

В.Є. Боднар


Нравится? Лайкни!



Категория: Накази МВС (Приказы МВД) | Добавил: pekach (28.04.2017)
Просмотров: 1340
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar