Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

Посадова інструкція інженера з якості
[ Скачать с сервера (49.5 Kb) ] 11.06.2015, 22:49


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_________________________________

(назва установи, організації)

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З ЯКОСТІ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

______________________________

(керівник установи, організації,

 інша посадова особа,

______________________________

уповноважена затверджувати

______________________________

посадову інструкцію)

 

_________ ____________________

    (підпис)           (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.

 

І. Загальні положення

1. Інженер з якості належить до професійної групи "Професіонали".

2. Призначення на посаду інженера з якості та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства за поданням __________________ з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.

3. Інженер з якості підпорядковується безпосередньо __________________.

4. ______________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

 

ІІ. Завдання та обов'язки

Інженер з якості:

1. Виконує роботу з планування підвищення якості виготовлення виробів, що розроблюються і випускаються, виконуваних робіт (послуг), здійснює контроль за діяльністю підрозділів підприємства щодо забезпечення відповідності продукції сучасному рівню розвитку науки і техніки, потребам ринку, експортним вимогам тощо.

2. Бере участь у розробленні, удосконаленні і упровадженні системи управління якістю, створенні стандартів і нормативів якісних показників, контролює їх додержання.

3. Аналізує необхідну інформацію і показники якості, які характеризують продукцію, що розроблюється і випускається, вживає заходів щодо попереджання виробництва і запобігання випускання виробів, які не відповідають встановленим вимогам.

4. Розглядає та аналізує рекламації щодо якості робіт, готує висновки і веде листування за результатами розгляду.

5. Вивчає причини, що викликають погіршення якості продукції (робіт, послуг), випуск браку, бере участь у розробленні і впровадженні заходів з їх усунення.

6. Готує висновки про відповідність якості сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, що надходять на підприємство, чинним стандартам, технічним умовам і оформляє документи для пред'явлення претензій постачальникам.

7. Вивчає передовий вітчизняний і світовий досвід з розроблення і упровадження систем управління якістю.

8. Бере участь у створенні стандартів підприємства з управління якістю, в атестації якості промислової продукції, в підготовці заходів, пов'язаних з упровадженням стандартів і технічних умов на продукцію, яку випускає підприємство, а також у розробленні та упровадженні найбільш досконалих систем і методів контролю, які передбачають механізацію і автоматизацію контрольних операцій і створення необхідних для цієї мети засобів, у тому числі засобів неруйнівного контролю.

 

9. Бере участь у розробленні методик та інструкцій з поточного контролю якості робіт у процесі виготовлення продукції, у випробуванні готових виробів і оформленні документів, які засвідчують їх якість.

10. Розроблює і організує виконання заходів за результатами державного нагляду, міжвідомчого і позавідомчого контролю за упровадженням і додержанням стандартів і технічних умов з якості продукції.

11. Веде облік і складає звітність про діяльність підприємства в управлінні якістю продукції.

12. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

13. _____________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

 

ІІІ. Права

Інженер з якості має право:

1. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

2. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі виявлені недоліки в діяльності підприємства та вносити пропозиції щодо їх усунення.

4. Вимагати та отримувати особисто або за дорученням керівництва підприємства у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

5. Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.

6. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.

7. ______________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

 

IV. Відповідальність

Інженер з якості несе відповідальність:

1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4. ______________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

 

V. Інженер з якості повинен знати

1. Постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з управління якістю продукції.

2. Систему державного нагляду, міжвідомчого і відомчого контролю за якістю продукції.

3. Методи планування підвищення якості продукції.

4. Технологічні процеси і режими виробництва.

5. Основні технологічні і конструктивні дані продукції, що випускається.

6. Чинні в галузі і на підприємстві стандарти і технічні умови.

7. Види виробничого браку, методи щодо його запобігання і усунення.

 

8. Порядок пред'явлення і розгляду рекламацій на якість сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів і готової продукції.

9. Вимоги до технічної документації сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів і готової продукції, системи, методи і засоби контролю їх якості.

10. Правила проведення випробувань і приймання продукції.

11. Порядок атестації промислової продукції за категоріями якості, організацію обліку і строки складання звітності про якість продукції.

12. Основи економіки, організації праці, організації виробництва і управління.

13. Основи трудового законодавства.

14. Правила та норми охорони праці.

15. _____________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

VI. Кваліфікаційні вимоги

- Провідний інженер з якості: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з якості І категорії не менше 2 років.

- Інженер з якості І категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера з якості II категорії не менше 2 років, для бакалавра - не менше 3 років.

- Інженер з якості II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією інженера з якості не менше 2 років.

- Інженер з якості: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

- _____________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

VII. Взаємовідносини (зв'язки) за посадою

1. За відсутності інженера з якості його обов'язки виконує особа, призначена у встановленому порядку. Ця особа набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов'язків.

2. Для виконання обов'язків та реалізації прав інженер з якості взаємодіє:

2.1. З _____________________ з питань:

                            (посада)

________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

2.2. З _____________________ з питань:

                             (посада)

________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________.

 

 

Керівник
структурного підрозділу:


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

З інструкцією ознайомлений:

______
(підпис)

______________________
(прізвище, ініціали)

"___" __________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: інженер, Посадова інструкція, Якість
Просмотров: 4847 | Загрузок: 304
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar