Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

Типова посадова інструкція помічника голови місцевого загального суду
[ Скачать с сервера (39.5 Kb) ] 10.06.2015, 21:49


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

ТИПОВА ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ПОМІЧНИКА ГОЛОВИ МІСЦЕВОГО ЗАГАЛЬНОГО СУДУ

 

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція помічника голови місцевого загального суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду помічника голови місцевого загального суду (далі - помічник голови).

 

1.2. Помічник голови є посадовою особою апарату місцевого загального суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

 

1.3. Помічник голови призначається на посаду та звільняється з посади наказом голови відповідного суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

 

1.4. На посаду помічника голови призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 3 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 5 років.

 

1.5. Помічник голови безпосередньо підпорядковується голові суду, помічником якого він є, та керівникові апарату суду.

 

1.6. Помічник голови безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

 

1.7. У своїй роботі керується Конституцією УкраїниЦивільним процесуальнимКримінально-процесуальним та іншими кодексами УкраїниЗаконами України "Про судоустрій України", "Про статус суддів""Про державну службу""Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, відповідним Положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Проводить узагальнення роботи суду з розгляду судових справ (узагальнення судової практики), здійснює підготовку статистичних даних та складання звітів, узагальнень суду про кількість та стан розгляду судових справ усіх категорій.

 

2.2. Готує дані судової статистики та інші матеріали для розгляду на оперативних нарадах.

 

2.3. Інформує голову суду про навантаження справ, які знаходяться в провадженні суддів, та сприяє їх об'єктивному розподілу.

 

Проводить роботу з вивчення руху справ, які знаходяться в провадженні суддів.

 

2.4. Проводить роботу з підготовки оперативних нарад, що проводяться головою суду, веде протоколи цих нарад.

 

2.5. Веде збір і узагальнення пропозицій до проектів планів роботи суду та готує відповідні проекти планів.

 

2.6. Здійснює контроль за виконанням планів роботи суду, доповідає голові суду про хід їх виконання.

 

2.7. Бере участь у прийомі громадян головою суду та забезпечує організацію його проведення.

 

2.8. За дорученням голови готує проекти відповідей на звернення, які надходять на адресу голови суду.

 

2.9. Вивчає прийняті головою суду до свого провадження справи і матеріали, здійснює підбір законодавства та судової практики, необхідних для розгляду конкретних судових справ, вносить стосовно них свої пропозиції.

 

2.10. Здійснює попередню підготовку до розгляду судових справ, що знаходяться в провадженні голови суду, за його дорученням готує проекти процесуальних документів, повідомлень, запитів тощо, контролює надходження та залучення відповідних матеріалів і документів до судових справ. Виконує інші обов'язки помічника судді.

 

2.11. Координує роботу секретарів судового засідання, помічника заступника (помічників заступників) голови суду та помічників суддів, надає їм методичну та практичну допомогу в організації судового процесу.

 

2.12. За дорученням голови суду забезпечує взаємодію з правоохоронними та іншими державними органами, громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань здійснення правосуддя та готує відповідні матеріали.

 

2.13. Вивчає повідомлення засобів масової інформації, готує пропозиції щодо необхідності реагування відповідно до чинного законодавства.

 

2.14. За дорученням голови суду здійснює заходи щодо забезпечення його діяльності.

 

2.15. Виконує інші розпорядження голови суду та керівника апарату суду. 

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій України" та іншими актами законодавства.

 

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

 

3.3. Витребовувати за погодженням з головою суду або керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов'язків.

 

3.4. Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи суду, із забезпечення діяльності помічника заступника (помічників заступників), помічників суддів та секретарів судових засідань.

 

3.5. Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх службових обов'язків та завдань від працівників апарату суду.

 

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Помічник голови суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: посадова, типова інструкція, місцевий, голова суду, Помічник
Просмотров: 943 | Загрузок: 150
Всего комментариев: 0
avatar