Главная » Файлы » Другие образцы / Інші зразки » Інше / Другое

Пам’ятка для затриманих осіб (Памятка для задержанных лиц)
06.02.2017, 16:37


Зразок бланку (форма шаблону) Пам’ятки для затриманих осіб :

Образец бланка (форма шаблона) Памятки для задержанных лиц:

Додаток 18
до Інструкції з організації діяльності чергових частин органів і підрозділів внутрішніх справ України, направленої на захист інтересів суспільства і держави від протиправних посягань
(у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України
від 13.08.2010 N 382) 

 

 

 

 

 

 

 

ПАМ'ЯТКА
для затриманих осіб

При затриманні громадян України, іноземців та осіб без громадянства працівники органів внутрішніх справ зобов'язані забезпечити дотримання таких прав та основоположних свобод, передбачених Конституцією України, нормами міжнародного права та відомчими нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтею 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року:

"1. Кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом. (…)

4. Кожен, кого позбавлено свободи внаслідок арешту або тримання під вартою, має право ініціювати провадження, в ході якого суд без зволікання встановлює законність затримання і приймає рішення про звільнення, якщо затримання є незаконним.

5. Кожен, хто є потерпілим від арешту або затримання, здійсненого всупереч положенням цієї статті, має забезпечене правовою санкцією право на відшкодування".

Європейський суд з прав людини на Ваше прохання може вказати державі на обов'язок вжити у певних ситуаціях тимчасові заходи. Прохання про вжиття заходів Європейський суд може задовольнити, якщо існує невідворотний ризик настання для Вас невиправної шкоди.

Прохання про вжиття тимчасових заходів Ви або Ваші представники можуть направити факсом за таким номером: +33 (0)3 88 41 39 00. Титульна сторінка прохання повинна містити напис "Rule 39. Urgent" та номер телефону, за яким можна зв'язатися з Вами або з Вашими представниками.

У проханні обов'язково мають бути наведені детальні обставини щодо реального стверджуваного ризику. До прохання обов'язково повинні додаватися відповідні рішення національних органів та інші документи, які б обґрунтовували Ваше прохання. У разі існування ризику бути екстрагованим чи висланим з країни у проханні потрібно зазначити ймовірну дату та час Вашої екстрадиції чи вислання.

У разі Вашого затримання або арешту (взяття під варту) працівники міліції зобов'язані:

повідомити підстави та мотиви затримання або арешту, роз'яснити право щодо оскарження затримання;

надати у друкованому вигляді положення статей 28, 29, 55, 56, 59, 62 і 63 Конституції України;

роз'яснити право захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.

У разі заявлення Вами усної або письмової вимоги про необхідність участі захисника працівники міліції не мають права вимагати від Вас надання будь-яких пояснень або свідчень до його прибуття. Ваше волевиявлення щодо залучення захисника або відмови від його участі власноруч зазначається у відповідному документі про затримання;

негайно, але не пізніше ніж через дві години після затримання або арешту, повідомити Ваших родичів та у разі вимоги - захисника та адміністрацію за місцем роботи чи навчання.

Забороняється поміщати до кімнати для затриманих та доставлених осіб, якщо стосовно них не складений протокол про адміністративне затримання або протокол про затримання підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення.

Особистий огляд затриманої особи проводиться особою однієї статі із затриманим та в присутності двох понятих тієї самої статі.

Доставленню й затриманню не підлягають:

особи, які знаходяться в непритомному стані, мають небезпечні для життя тілесні ушкодження, симптоми гострих захворювань внутрішніх органів, отруєння сурогатами алкоголю, ужили отруйні або сильнодіючі речовини, заражені небезпечними для здоров'я оточуючих інфекційними хворобами, перебувають у тяжкому стані сп'яніння внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих речовин, втратили здатність самостійно пересуватися чи можуть завдати шкоди оточуючим або собі, вагітні жінки з ознаками близьких пологів.

Відповідні заходи реагування до таких осіб вживаються після надання їм допомоги медичними працівниками або після їх лікування у закладах охорони здоров'я.

Якщо Вас затримали за адміністративне правопорушення, Ви повинні знати, що:

адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше ніж три години.

Осіб, які порушили правила обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи і з'ясування обставин правопорушення - до трьох діб з повідомленням про це письмово прокурора протягом двадцяти чотирьох годин з моменту затримання.

Строк адміністративного затримання обчислюється з моменту доставлення правопорушника для складання протоколу.

Якщо Вас затримали за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, Ви повинні знати, що:

кожен має право затримати будь-яку особу без ухвали слідчого судді, суду:

1) при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення;

2) безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

Кожен, кого затримано через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення або інакше позбавлено свободи, повинен бути в найкоротший строк доставлений до слідчого судді для вирішення питання про законність та обґрунтованість його затримання, іншого позбавлення свободи та подальшого тримання.

Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого судового рішення про тримання під вартою.

Затримана без ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше шістдесяти годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу.

Під час утримання в кімнаті для затриманих та доставлених Вас повинні забезпечити:

триразовим гарячим харчуванням (при утриманні понад 3 години).

Приміщення кімнати повинно мати площу не менше 4 квадратних метрів на особу, природне та електричне освітлення, вентиляцію та санітарно-гігієнічні прилади (чаші клозетні, умивальники).

У разі тимчасового нефункціонування (відсутності) санвузла Вас повинні виводити за потребою не рідше 1 разу на чотири години.

Ви маєте право здійснювати віросповідання будь-якої релігії або висловлювати переконання, пов'язані із ставленням до релігії.

У разі погіршення стану Вашого здоров'я працівники міліції зобов'язані негайно викликати швидку медичну допомогу та надати невідкладну медичну допомогу.

Якщо при затриманні Ваші права були порушені:

Ви маєте право звертатись із скаргами, заявами і листами до посадових осіб органів внутрішніх справ, органів державної влади, прокуратури, суду, громадських організацій, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Європейського суду з прав людини, відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

Для написання кореспонденції до вищевказаних органів, а також своєму адвокату Вам повинні надати окрему кімнату та видати папір, кулькову ручку і конверт. Заклеєний конверт Ви передаєте оперативному черговому органу внутрішніх справ. Ця кореспонденція не підлягає перегляду.

Згідно зі статтею 27 Закону України "Про міліцію" нагляд за додержанням законності у діяльності міліції здійснюють Генеральний прокурор України і підлеглі йому прокурори. У скарзі на ім'я прокурора має бути зазначено Ваше прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та викладено обставини, при яких були порушені Ваші права.

Згідно зі статтею 106 Кримінально-процесуального кодексу України Ви маєте право оскаржити затримання в суді. Ваша скарга негайно надсилається начальником місця попереднього ув'язнення до суду. Скарга розглядається суддею одночасно з поданням органу дізнання про обрання запобіжного заходу. Якщо скарга надійшла після обрання запобіжного заходу, вона розглядається суддею протягом трьох діб з часу надходження.

Якщо подання не надійшло або якщо скарга надійшла після закінчення сімдесятидвогодинного строку після затримання, скарга на затримання розглядається суддею протягом п'яти діб з часу надходження.

Порядок ознайомлення

1. Особі, яка поміщається до кімнати для затриманих та доставлених, видається на руки Пам'ятка для затриманих осіб.

2. У частині "заяви та зауваження, зроблені при затриманні та огляді" протоколу про адміністративне затримання затримана особа власноруч робить запис про отримання Пам'ятки для затриманих осіб.

(Інструкцію доповнено новим додатком 18 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 13.08.2010 р. N 382,
 додаток 18 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2012 р. N 923)


Нравится? Лайкни!


Категория: Інше / Другое | Добавил: yurist-online
Просмотров: 1475 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar