Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ФАХІВЦЯ 3 АВТОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
10.08.2015, 22:16


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_________________________________

(назва підприємства, установи,
організації)

_________________________________

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ФАХІВЦЯ 3 АВТОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

______________________________

(керівник установи, організації, інша посадова особа,

______________________________

уповноважена затверджувати

______________________________

посадову інструкцію)

_________ ____________________

    (підпис)           (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.

 1. Загальні положення

1.1. Фахівець з автотехнічної експертизи належить до професійної групи "Фахівці".

1.2. Призначення на посаду фахівця з автотехнічної експертизи та звільнення з неї здійснюється наказом директора автотранспортного підприємства за поданням ___________________________________ із дотриманням вимог чинного законодавства про працю.

1.3. Фахівець з автотехнічної експертизи безпосередньо підпорядковується ______________________________________________________________________.

1.4. За відсутності фахівця з автотехнічної експертизи його обов'язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов'язків.

1.5. Фахівець з автотехнічної експертизи у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами та інструкціями відповідних галузевих міністерств, цією посадовою інструкцією та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку.

1.6. ______________________________________________________________.

2. Завдання та обов'язки

Фахівець з автотехнічної експертизи:

2.1. Здійснює автотехнічну експертизу, враховуючи обставини дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), дорожню ситуацію і дії учасників руху, а також обставини, що сприяли виникненню ДТП.

2.2. У процесі виконання експертизи обстежує технічний стан автотранспортних засобів з метою встановлення фактичних змін (ушкоджень) окремих деталей, складових одиниць, агрегатів, систем і додаткового обладнання та причин, які їх викликали (ДТП або сторонні зовнішні впливи).

2.3. Визначає складність і характер змін (ушкоджень) автотранспортних засобів, що виникли в результаті дії на них різних факторів, а також технологію і методи ремонтно-відновлювальних робіт.

2.4. Обґрунтовує необхідність застосування спеціального контрольно-діагностичного та ремонтного обладнання, що потрібні для оцінки та відновлення ушкоджених автотранспортних засобів, відповідно до технічних вимог і вимог державних і міжнародних стандартів, а також нормативних документів заводів-виробників автотранспортних засобів, що діють на момент виконання експертизи.

2.5. Встановлює причини і час виникнення ушкоджень і технічних несправностей автотранспортних засобів.

 

2.6. Аналізує можливості виявлення технічної несправності до моменту настання ДТП, причинний зв'язок між виявленою несправністю (ушкодженням) автомобільного транспортного засобу і ДТП, а також можливості запобігання ДТП (наїзду, зіткнення, перекидання, загоряння і т.п.) при визначеному технічному стані автомобільного транспортного засобу в момент події і обставинами, пов'язаними з технічним станом автомобільного транспортного засобу, що сприяли чи могли сприяти виникненню ДТП.

2.7. Досліджує обставини, що характеризують механізм ДТП або окремих її елементів (фаз), з метою визначення швидкості і напрямку руху автомобільного транспортного засобу, гальмового шляху, напрямку дії сил між автотранспортними засобами, що зіштовхнулися, їхнє взаємне положення в різні моменти ДТП.

2.8. Встановлює час подолання автомобільними транспортними засобами визначених ділянок шляху, момент виникнення небезпеки для руху, що вимагає вживання екстрених заходів із запобігання події.

2.9. На основі використання технічних даних і врахування об'єктивних закономірностей виконує дослідження обставин на місці ДТП для визначення значень параметрів і коефіцієнтів, що характеризують рух автотранспортних засобів і інших об'єктів (коефіцієнти зчеплення, опору каченя і т.п.), умов видимості з місця водія в момент ДТП (за даними про дорожні обставини і результати проведеного огляду), обставин, що відносяться до дорожніх перед ДТП, що сприяли або могли сприяти її виникненню.

2.10. Забезпечує наукову обґрунтованість і доказовість виконаної автотехнічної експертизи, а також вирішення інших питань, пов'язаних з безпекою руху й експлуатацією автотранспортних засобів.

2.11. Виконує дослідження і дає рекомендації з обґрунтованості позовних вимог, правильності розрахунків вартості ремонту автотранспортних засобів, визначення розміру майнового збитку, заподіяного внаслідок ДТП.

2.12. Аналізує інформацію про об'єкт автотехнічної експертизи для здійснення правової експертизи.

2.13. Обґрунтовує форми і методи автотехнічної експертизи.

2.14. Відповідно до встановленого порядку оформлює угоди із замовниками, контролює їхнє виконання.

2.15. Консультує замовників за діючими правилами і вимогами нормативних правових актів, якими необхідно керуватися при оформленні документів, що стосуються виконання автотехнічної експертизи.

2.16. Забезпечує дотримання законів і інших нормативно-правових актів, а також правильність оформлення документів, необхідних при виконанні автотехнічної експертизи, складає експертний висновок, акти і встановлену звітність про виконану роботу.

2.17. Дотримується вимог із забезпечення конфіденційності інформації, що використовується в процесі експертизи.

2.18. _____________________________________________________________.

3. Права

Фахівець з автотехнічної експертизи має право:

 

3.1. Вимагати від директора підприємства (інших керівників) сприяння у виконанні обов'язків, передбачених цією посадовою інструкцією.

3.2. В межах своєї компетенції підписувати та візувати документи.

3.3. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

3.4. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції щодо покращення роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

3.5. Удосконалювати свою професійну кваліфікацію у встановленому порядку.

3.6. ______________________________________________________________.

4. Відповідальність

Фахівець з автотехнічної експертизи несе відповідальність:

4.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

4.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4.4. _____________________________________________________________.

5. Фахівець з автотехнічної експертизи повинен знати:

5.1. Положення, інструкції, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються питань здійснення автотехнічної експертизи, форми і методи її виконання.

5.2. Організацію робіт із встановлення вартості об'єктів автотехнічної експертизи.

5.3. Порядок оформлення угод купівлі-продажу об'єктів автотехнічної експертизи і реєстрації переуступки прав власності.

5.4. Конструкцію складових одиниць і агрегатів автотранспортних засобів, принципи їх роботи, можливі ушкодження і причини їхнього виникнення.

5.5. Особливості конструкцій сучасних закордонних автотранспортних засобів і їхнього додаткового обладнання.

5.6. Правила дорожнього руху.

5.7. Методи виконання розрахунків, пов'язаних з моделюванням дорожніх ситуацій, установленням довжини гальмового і зупинного шляхів.

5.8. Форми і методи оцінки автотранспортних засобів.

5.9. Основи економіки.

5.10. Правила і норми з охороні праці.

 

5.11. Етику ділового спілкування та ведення переговорів.

5.12. Трудове законодавство.

5.13.__________________________________________________.

6. Кваліфікаційні вимоги

6.1. Фахівець з автотехнічної експертизи I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Навчання за спеціальною програмою та успішне складання кваліфікаційних іспитів. Стаж роботи за професією фахівця з автотехнічної експертизи II категорії: для магістра - не менше 1 року, для спеціаліста - не менше 2 років.

6.2. Фахівець з автотехнічної експертизи II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Навчання за спеціальною програмою та успішне складання кваліфікаційних іспитів. Для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією фахівця з автотехнічної експертизи - не менше 1 року.

6.3. Фахівець з автотехнічної експертизи: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Навчання за спеціальною програмою та успішне складання кваліфікаційних іспитів. Без вимог до стажу роботи.

6.4. ______________________________________________________________.

 

Керівник
структурного підрозділу:

 

_______ ________________________

(підпис)         (прізвище, ініціали)

 

"___" ____________ ____ р.

 

 

 

УЗГОДЖЕНО:

Начальник юридичного підрозділу

 

_______ ________________________

(підпис)         (прізвище, ініціали)

 

"___" ____________ ____ р.

 

 

 

З інструкцією ознайомлений:

_______ ________________________

(підпис)         (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: ФАХІВЕЦЬ, Зразок, АВТОТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА, Посадова інструкція, скачати
Просмотров: 1065 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar