Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНСТРУКТОРА СЛУХОВОГО КАБІНЕТУ
03.08.2015, 21:57


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_________________________________
(назва підприємства, установи, організації)
 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ІНСТРУКТОРА СЛУХОВОГО КАБІНЕТУ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

______________________________
(керівник  установи, організації, інша посадова особа,

______________________________
уповноважена затверджувати
______________________________
посадову інструкцію)

 

_________  ____________________

(підпис)                  (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.

 

1. Загальні положення

1.1. Призначення на посаду інструктора слухового кабінету та звільнення з неї здійснюється наказом завідувача відділу освіти _______________________ за поданням керівника освітнього закладу з дотриманням вимог чинного законодавства про працю.

1.2. Інструктор слухового кабінету безпосередньо підпорядковується

______________________________________________________________________.

1.3. У процесі своєї діяльності інструктор слухового кабінету керується Конституцією та законами України, постановами Кабінету Міністрів України та наказами Міністерства освіти та науки України, органів управління освітою, іншими нормативними документами, а також локальними правовими актами освітнього закладу та цією посадовою інструкцією.

1.4. На період тимчасової відсутності інструктор слухового кабінету може бути замінений ________________________________________________________.

1.5. Інструктор слухового кабінету отримує від адміністрації освітнього закладу матеріали нормативно-правового та організаційно-методичного змісту, знайомиться під розпис із відповідними документами.

1.6. Інструктор слухового кабінету систематично обмінюється інформацією з питань, що входять у його компетенцію, з адміністрацією та педагогічними працівниками освітнього закладу.

1.7. ____________________________________________________________.

 

2. Завдання та обов'язки

Інструктор слухового кабінету:

2.1. Проводить фронтальні заняття з розвитку слуху й формування вимови з учнями підготовчих, 1, 2, 3-х класів по 1 год. на тиждень відповідно до діючої програми та методики, яка включає формування ритміко-інтонаційної структури мови, уточнення й збагачення уявлень дітей з вадами слуху про світ немовних звуків, навчання сприйманню на слух музики, різних дитячих пісень, віршів.

2.2. Організовує обстеження слуху й перевірку вимови учнів.

2.3. Здійснює методичне керівництво слуховою роботою в школі.

2.4. Працює над виробленням слухозорової основи для сприймання учнями усної мови за допомогою слухових апаратів, над формуванням у них зрозумілої мови, наближеної до природного звучання мови чуючих людей, уточненням і збагаченням їхніх уявлень про світ немовних звуків.

2.5. Розвиває в учнів здатність ефективно користуватися залишковим слухом, слуховими апаратами у процесі мовного спілкування, формує їх вимову, виробляє правильний тембр голосу, ритміко-інтонаційну структуру мови.

2.6. Обирає ефективні форми, методи, засоби корекційно-реабілітаційного процесу.

2.7. Настановленням і особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

2.8. Готує вихованців до життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами.

2.9. Дотримує педагогічної етики, поважає гідність дитини, учня, захищає їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігає шкідливим звичкам, пропагує здоровий спосіб життя.

2.10. Підтримує зв'язки з батьками, вчителями, вихователями, надає їм консультативну допомогу з питань корекційно-реабілітаційної роботи, аудіології, загального розвитку їхніх дітей.

2.11. Систематично підвищує свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру.

2.12. ___________________________________________________________.

 

3. Права

Інструктор слухового кабінету має право:

3.1. За погодженням з адміністрацією закладу вибирати та використовувати методики навчання та виховання, учбові посібники та матеріали, підручники, методи оцінки знань учнів.

3.2. Давати учням обов'язкові до виконання розпорядження, що стосуються організації занять та дотримання дисципліни, притягати учнів до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому статутом та правилами, що діють у закладі.

3.3. Брати участь в управлінні освітнім закладом у порядку, визначеному статутом закладу.

3.4. Захищати свою професійну честь та гідність всіма засобами в межах чинного законодавства.

3.5. Знайомитися зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, давати пояснення стосовно змісту цих документів.

3.6. В межах своєї компетенції повідомляти керівництву освітнього закладу про всі виявлені недоліки в діяльності закладу та вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.7. Вимагати від керівництва освітнього закладу сприяння у виконанні обов'язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.8. Підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.9. Проходити у встановленому порядку атестацію на отримання чергової кваліфікаційної категорії.

3.10. ___________________________________________________________.

 

4. Відповідальність

Інструктор слухового кабінету несе відповідальність:

4.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

4.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4.4. За реалізацію освітніх програм у відповідності з учбовим планом та графіком учбового процесу - згідно статуту та інших внутрішніх нормативних документів освітнього закладу, а також чинного законодавства про працю.

4.5. За життя та здоров'я учнів під час учбового процесу - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.6. За неналежне виконання вимог, визначених статутом та правилами внутрішнього трудового розпорядку - в межах, визначених чинним адміністративним законодавством.

4.7. За застосування методів виховання, пов'язаних із фізичним чи психічним насильством над особистістю учня - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.8.____________________________________________________________.

 

 

5. Інструктор слухового кабінету повинен знати:

5.1. Знання в обсязі вищої спеціальної педагогічної освіти зі спеціальності "дефектологія (сурдопедагогіка)".

5.2. Цілі, принципи, зміст навчання, виховання, мовної й слухової корекції, соціальної адаптації дітей.

5.3. Методики обстеження слуху, слухопротезування, розвитку слухового сприймання та виправлення мовних порушень.

5.4. Анатомо-фізіологічні та клінічні основи дефектології.

5.5. Програмно-методичні документи, типи слухових апаратів, візуальні та інші прилади й матеріали для роботи з дітьми, які мають вади слуху.

5.6. Індивідуальні особливості учнів.

5.7. Нормативні вимоги для оснащення слухових кабінетів.

5.8. Сучасні досягнення психолого-педагогічної, дефектологічної, сурдопедагогічної науки та практики.

5.9. Державну мову відповідно до чинного законодавства про мови в Україні.

5.10. ___________________________________________________________.

 

6. Кваліфікаційні вимоги

6.1. Інструктор слухового кабінету вищої категорії має вищу освіту зі спеціальності "дефектологія (сурдопедагогіка)", виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконало володіє питаннями аудіології, ефективними формами, методами організації навчально-корекційного процесу, забезпечує високу результативність, якість своєї праці, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи з дітьми, які мають вади слуху, - не менше 8 років.

6.2. Інструктор слухового кабінету I категорії має вищу освіту зі спеціальності "дефектологія (сурдопедагогіка)", виявляє ґрунтовну професійну компетентність, добре володіє питаннями аудіології, ефективними формами, методами організації навчально-корекційного процесу, досяг значних результатів у розв'язанні педагогічних завдань, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи з дітьми, які мають вади слуху, - не менше 5 років.

6.3. Інструктор слухового кабінету II категорії має вищу освіту зі спеціальності "дефектологія (сурдопедагогіка)", виявляє достатній професіоналізм, використовує сучасні форми, методи навчання та корекційно-реабілітаційної роботи, досяг вагомих результатів у педагогічній діяльності, питаннях слухопротезування, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи з дітьми, які мають вади слуху, - не менше 3 років.

6.4. Інструктор слухового кабінету має вищу освіту зі спеціальності "дефектологія (сурдопедагогіка)", професійно компетентний, забезпечує нормативні рівні і стандарти навчання й корекції, слухопротезування дітей, які мають вади слуху, відповідає загальним етичним та культурним вимогам до педагогічних працівників.

6.5. ____________________________________________________________.

 

Керівник
структурного підрозділу:


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали))


"___" __________ ____ р.

З інструкцією ознайомлений:

______
(підпис)

______________________
(прізвище, ініціали)

"___" __________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: слуховий, посадова, інструкція, Скачать, кабінет, інструктор
Просмотров: 1404 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar