Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З ПІДГОТОВКИ КАДРІВ
10.08.2015, 22:39


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_______________________________

(назва установи, організації)

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

____________________________

(керівник установи, організації,

інша посадова особа,

____________________________

уповноважена затверджувати

____________________________

посадову інструкцію)

 

________ ____________________

   (підпис)            (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.

 

 

I. Загальні положення

1. Інженер з підготовки кадрів належить до професійної групи "Професіонали".

2. Призначення на посаду інженера з підготовки кадрів та звільнення з неї здійснюється наказом керівника підприємства за поданням начальника відділу підготовки кадрів з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.

3. Інженер з підготовки кадрів підпорядковується безпосередньо начальнику відділу підготовки кадрів.

4. ______________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

II. Завдання та обов'язки

Інженер з підготовки кадрів:

1. Організує професійне навчання робітників і постійне підвищення кваліфікації керівників, професіоналів, фахівців (підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації на виробництві, у професійно-технічних навчальних закладах, економічне навчання, фактичне навчання школярів і молодих спеціалістів у період проходження ними стажування, а також виробничої практики студентів і учнів).

2. Керуючись потребами підприємства у кваліфікованих кадрах, розробляє проекти перспективних і річних планів підготовки кадрів, підвищення кваліфікації і майстерності працюючих з необхідними обгрунтуваннями і розрахунками, складає графіки направлення працівників у навчальні заклади для підвищення кваліфікації відповідно до затверджених планів, контролює їх виконання.

3. Бере участь у роботі з професійної орієнтації молоді, а також у розробленні навчально-методичної документації (навчальних планів і програм, посібників і рекомендацій, розкладів занять навчальних груп тощо).

4. Здійснює керівництво навчально-методичною роботою з усіх видів і форм підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів на виробництві.

5. Підбирає кадри викладачів та інструкторів з числа висококваліфікованих працівників з наступним затвердженням їх за встановленим порядком, комплектує навчальні групи.

6. Контролює систематичність і якість занять, що проводяться, успішність працівників, що навчаються, додержання строків навчання, виконання навчальних планів і програм, правильність ведення встановленої документації.

 

7. Виконує роботу із забезпечення навчального процесу необхідною методичною літературою, а також оснащення навчальних і методичних кабінетів обладнанням, технічними засобами навчання, інвентарем, наочними посібниками, бере участь у проведенні підсумкових занять, екзаменів, кваліфікаційних проб, конкурсів професійної майстерності робітників.

8. Організує лекції і доповіді, проведення семінарів і консультацій з метою підвищення рівня підготовки наставників, викладачів та інструкторів.

9. Готує трудові угоди з викладачами та інструкторами, складає кошториси витрат на підготовку і підвищення кваліфікації кадрів, оплату праці за навчання кадрів і керівництво виробничою практикою, контролює правильність використання коштів з цією метою.

10. Бере участь у організації контролю за відвідуванням занять і успішністю працівників, які навчаються на курсах і в навчальних закладах без відриву від виробництва, підготовкою і підвищенням кваліфікації працівників у закладах професійно-технічної та вищої освіти, післядипломної освіти.

11. Бере участь в організації роботи кваліфікаційних і атестаційних комісій, навчально-методичної ради підприємства з професійного навчання робітників на виробництві, реалізації їх рішень, розробленні заходів, що сприяють зростанню продуктивності праці за рахунок підвищення кваліфікації і майстерності працівників.

12. Постійно удосконалює форми і методи професійного навчання і підвищення кваліфікації кадрів на виробництві, узагальнює та розповсюджує передовий досвід у цій галузі.

13. Веде облік роботи з підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, аналізує якісні показники результатів навчання та його ефективність (зміни професійно-кваліфікаційного і посадового складу працівників, зростання продуктивності праці, заробітної плати тощо), веде встановлену звітність.

14. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

15. _____________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

III. Права

Інженер з підготовки кадрів має право:

1. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

2. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

3. В межах своєї компетенції повідомляти начальнику відділу підготовки кадрів про всі виявлені недоліки в Діяльності підприємства та вносити пропозиції щодо їх усунення.

4. Вимагати та отримувати особисто або за дорученням начальника відділу підготовки кадрів у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

5. Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.

6. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.

7. ______________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

IV. Відповідальність

Інженер з підготовки кадрів несе відповідальність:

1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4. ______________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

V. Інженер з підготовки кадрів повинен знати:

1. Постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з питань підготовки і підвищення кваліфікації кадрів на виробництві.

2. Перспективи розвитку виробництва.

3. Основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства.

4. Форми, види і методи професійного навчання.

5. Методи планування.

6. Порядок розроблення планів підготовки і підвищення кваліфікації працюючих.

7. Форми документів обліку роботи з підготовки і підвищення кваліфікації кадрів.

8. Порядок складання кошторисів втрат на підготовку і підвищення кваліфікації кадрів і оформлення трудових угод з викладачами та інструкторами.

9. Умови матеріального забезпечення працівників, які направляються на навчання з відривом від роботи.

10. Систему оплати праці викладачів та інструкторів.

11. Основи педагогіки і психології.

12. Основи економіки, організації праці, виробництва і управління.

13. Основи трудового законодавства.

14. Правила та норми охорони праці.

15. _____________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

VI. Кваліфікаційні вимоги

- Провідний інженер з підготовки кадрів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з підготовки кадрів I категорії не менше 2 років.

- Інженер з підготовки кадрів I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера з підготовки кадрів II категорії не менше 2 років, для бакалавра - не менше З років.

- Інженер з підготовки кадрів II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією інженера з підготовки кадрів не менше 2 років.

- Інженер з підготовки кадрів: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

- _______________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

 

 

VII. Взаємовідносини (зв'язки) за посадою

1. За відсутності інженера з підготовки кадрів його обов'язки виконує особа, призначена у встановленому порядку. Ця особа набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов'язків.

 

2. Для виконання обов'язків та реалізації прав інженер з підготовки кадрів взаємодіє:

2.1. З ________________________________ з питань:

________________________________________________________________

______________________________________________________________________.

2.2. З ________________________________ з питань:

________________________________________________________________

______________________________________________________________________.

 

 

Керівник
структурного підрозділу:


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

З інструкцією ознайомлений:

______
(підпис)

______________________
(прізвище, ініціали)

"___" __________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: ПІДГОТОВКА КАДРІВ, інженер, Зразок, Посадова інструкція, скачати
Просмотров: 2878 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar