Главная » Файлы » Кадровая документация / Кадрова документація » Должностные инструкции / Посадові інструкції

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
10.08.2015, 22:18


Зразок бланку (приклад шаблону) інструкції:

_________________________________
(назва підприємства, установи, організації)
 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

______________________________
(керівник  установи, організації, інша посадова особа,

______________________________
уповноважена затверджувати
______________________________
посадову інструкцію)

 

_________  ____________________

(підпис)                  (прізвище, ініціали)

"___" ____________ ____ р.

 

1. Загальні положення

1.1. Призначення на посаду практичного психолога та звільнення з неї здійснюється наказом завідувача відділу освіти __________________________ за поданням керівника освітнього закладу з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.

1.2. Практичний психолог безпосередньо підпорядковується ____________.

1.3. У процесі своєї діяльності практичний психолог керується Конституцією та законами України, постановами Кабінету міністрів України та наказами Міністерства освіти та науки України, органів управління освітою, іншими нормативними документами, а також локальними правовими актами освітнього закладу та цією посадовою інструкцією.

1.4. На період тимчасової відсутності практичний психолог може бути замінений _____________________________________________________________.

1.5. Практичний психолог отримує від адміністрації освітнього закладу матеріали нормативно-правового та організаційно-методичного змісту, знайомиться під розпис із відповідними документами.

1.6. Практичний психолог систематично обмінюється інформацією з питань, що входять у його компетенцію, з адміністрацією та педагогічними працівниками освітнього закладу.

1.7. ____________________________________________________________.

 

2. Завдання та обов'язки

Практичний психолог:

2.1. Бере участь в організації освітнього процесу, забезпеченні всебічного особистого розвитку дітей, підлітків, молоді, зміцненні психічного здоров'я.

2.2. Виявляє причини, що утруднюють становлення особистості дитини.

2.3. Методом психодіагностики, психопрофілактики, психолого-педагогічної корекції, консультування, надає допомогу вихованцям, учням, учителям, батькам у вирішенні питань навчання та виховання дітей.

2.4. Проводить психолого-педагогічну діагностику готовності дітей до освіти, допомагає у виборі освітньої установи, профілю навчання згідно з рівнем індивідуального розвитку.

2.5. Планує, розробляє, впроваджує в практику розвиваючі, корекційні програми навчально-виховної діяльності з урахуванням статевих, вікових, інших особливостей дітей.

2.6. Сприяє пошуку, відбору, розвитку обдарованих дітей, вибору молоддю професії з урахуванням їх підготовки, здібностей.

2.7. Виявляє й обстежує вихованців, учнів, які потребують психічні корекції та психорегуляції, надає їм психолого-педагогічну підтримку.

2.8. Настановленням і особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, батьків, жінки, культурно-національних, духовних цінностей України, країни походження, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

2.9. Готує вихованців, учнів до життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами.

2.10. Додержується педагогічної етики та етичного кодексу психолога, поважає гідність дитини, захищає її від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, пропагує здоровий спосіб життя.

2.11. Здійснює первинну профілактику алкоголізму, наркоманії, інших шкідливих звичок серед дітей, підлітків.

2.12. Проводить психологічну експертизу і психолого-педагогічну корекцію асоціальної поведінки, психологічну реабілітацію неповнолітніх.

2.13. Бере участь у роботі комісії з питань соціально-правового захисту дітей, психолого-медично-педагогічної консультації.

2.14. Сприяє формуванню психологічної культури вихованців, учнів, учителів, батьків.

2.15. Консультує керівників, працівників освітніх установ із питань практичного використання психології організації навчально-виховного процесу.

2.16. Постійно підвищує свій професійний рівень, загальну культуру.

2.17. ___________________________________________________________.

 

3. Права

Практичний психолог має право:

3.1. За погодженням з адміністрацією закладу вибирати та використовувати методики навчання та виховання, учбові посібники та матеріали, підручники.

3.2. Брати участь в управлінні освітнім закладом у порядку, визначеному статутом закладу.

3.3. Захищати свою професійну честь та гідність всіма засобами в межах чинного законодавства.

3.4. Знайомитися зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, давати пояснення стосовно змісту цих документів.

3.5. В межах своєї компетенції повідомляти керівництву освітнього закладу про всі виявлені недоліки в діяльності закладу та вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.6. Вимагати від керівництва освітнього закладу сприяння у виконанні обов'язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.7. Підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Проходити у встановленому порядку атестацію на отримання чергової кваліфікаційної категорії.

3.9. ____________________________________________________________.

 

4. Відповідальність

Практичний психолог несе відповідальність:

4.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

4.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

4.4. За неналежне виконання вимог, визначених статутом та правилами внутрішнього трудового розпорядку - в межах, визначених чинним адміністративним законодавством.

4.5. За застосування методів виховання, пов'язаних із фізичним чи психічним насильством над особистістю учня - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.6. ____________________________________________________________.

 

5. Практичний психолог повинен знати:

5.1. Знання в обсязі вищої освіти зі спеціальності "Психологія".

5.2. Загальну, соціальну, педагогічну, дитячу вікову психологію, психологію особистості, загальну педагогіку, основи дефектології, сексології, профорієнтації і психології праці, психодіагностики, психопрофілактики, психотерапії, психогігієни, організацію освіти, психологію управління; форми, методи, засоби ефективного навчання і виховання, діагностики й корекції психічного розвитку дитини.

5.3. Програмно-методичні матеріали й документи щодо обсягу, рівня освіти дітей, вимоги до нормативного забезпечення навчально-виховного процесу.

5.4. Індивідуальні характеристики вихованців, учнів, соціальні, культурні, психологічні, інші умови їх навчання та виховання.

5.5. Основні напрямки й перспективи розвитку освіти, психолого-педагогічної науки.

5.6. Закон України "Про освіту", Декларацію прав людини, Конвенцію про права дитини, інші законодавчі і нормативно-правові акти та документи з питань навчання й виховання дітей та молоді.

5.7. Державну мову відповідно до чинного законодавства про мови в Україні.

5.8. ____________________________________________________________.

 

6. Кваліфікаційні вимоги

6.1. Практичний психолог вищої категорії має вищу освіту зі спеціальності "Психологія", проявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконало володіє ефективними формами, методами психологічного забезпечення навчально-виховного процесу, досяг високої результативності, якості своєї праці, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи - не менше 8 років, у тому числі на посаді практичного психолога освітньої установи - не менше 5 років.

6.2. Практичний психолог I категорії має вищу освіту зі спеціальності "Психологія", виявляє ґрунтовну професійну компетентність, добре володіє ефективними формами, методами психологічного забезпечення педагогічного процесу, досяг значних результатів у психолого-педагогічній діяльності, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи - не менше 5 років, у тому числі на посаді практичного психолога освітньої установи - не менше 3 років.

6.3. Практичний психолог II категорії має вищу психологічну освіту, виявляє достатній професіоналізм, використовує сучасні форми, методи психологічного забезпечення навчання та виховання, розвитку дітей, вихованців, учнів, досяг вагомої результативності у психолого-педагогічній діяльності, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування. Стаж педагогічної роботи - не менше 3 років, у тому числі на посаді практичного психолога освітньої установи - не менше 1 року.

6.4. Практичний психолог має вищу психологічну освіту, професійно компетентний, забезпечує нормативні рівні психологічної підтримки педагогічного процесу, задовольняє загальні етичні та культурні вимоги до педагогічних працівників.

6.5. ____________________________________________________________.

 

Керівник
структурного підрозділу:


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу


______
(підпис)


______________________
(прізвище, ініціали)


"___" __________ ____ р.

З інструкцією ознайомлений:

______
(підпис)

______________________
(прізвище, ініціали)

"___" __________ ____ р.


Нравится? Лайкни!


Категория: Должностные инструкции / Посадові інструкції | Добавил: yurist-online | Теги: Зразок, Посадова інструкція, скачати, практичний психолог
Просмотров: 3116 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar