Главная » Статьи » Накази Міністерства юстиції

Положення про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Подолання наркотичної залежності"


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України
16 травня 2016 року N 1418/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 травня 2016 р. за N 734/28864

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Подолання наркотичної залежності"

I. Загальні положення

1. Заходи в рамках програми диференційованого виховного впливу на засуджених "Подолання наркотичної залежності" (далі - програма "Подолання наркотичної залежності") здійснюються згідно зі статтею 117 Кримінально-виконавчого кодексу України та статтею 6 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

2. Участь засуджених у реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" є складовою частиною процесу їх виправлення та ресоціалізації, становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам.

3. Робота щодо реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" проводиться соціально-психологічною службою установи виконання покарань (далі - установа) у взаємодії з іншими структурними підрозділами установи із залученням державних та громадських організацій, які пропагують здоровий спосіб життя.

4. Загальну координацію заходів з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" здійснює заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи.

5. Безпосередньо заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" організовує та здійснює працівник соціально-психологічної служби установи, посадові обов'язки та права якого у частині реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" визначаються цим Положенням.

II. Мета і завдання програми "Подолання наркотичної залежності"

1. Метою програми "Подолання наркотичної залежності" є формування здорового способу життя у засуджених, які мають наркотичну залежність, сприяння у її подоланні та реабілітації.

2. Основні завдання програми "Подолання наркотичної залежності":

взаємодія установ з державними та громадськими організаціями, які пропагують здоровий спосіб життя;

запобігання морально-психологічній деформації, пов'язаній з позбавленням волі;

усвідомлення та визнання засудженим наявності наркотичної залежності, визнання нездатності самостійно чинити їй опір;

отримання засудженим конструктивних навичок у боротьбі з наркотичною залежністю: навичок контролю негативних емоцій, почуттів та станів, комунікації (звернення за допомогою), створення свого позитивного образу;

виявлення психологічних механізмів наркотичної залежності та утворення відповідних механізмів захисту (зміна стереотипних неефективних способів мислення, переживання та поведінки);

зміцнення чи отримання мотивації для продовження лікування від наркотичної залежності, усвідомлення відповідальності за своє здоров'я.

III. Реалізація програми "Подолання наркотичної залежності"

1. Заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" розпочинаються з дати прибуття засудженого до місця відбування покарання.

2. Програма "Подолання наркотичної залежності" складається працівником соціально-психологічної служби установи разом із засудженим.

3. Програма "Подолання наркотичної залежності" складається, виходячи з мети та завдань формування у засуджених потреби у здоровому способі життя, визначених у розділі II цього Положення.

4. Заходи програми "Подолання наркотичної залежності" плануються таким чином, щоб вони охоплювали весь період відбування засудженим покарання - від дати прибуття в установу до дати його звільнення.

5. Зміст заходів програми "Подолання наркотичної залежності" та результати їх реалізації долучаються до Щоденника індивідуальної роботи із засудженим, визначеного Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року N 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за N 1863/24395.

6. Реалізація програми "Подолання наркотичної залежності" поділяється на три етапи: початковий, основний та заключний.

На початковому етапі:

відбувається набуття засудженим знань стосовно наркотичної залежності;

приходить усвідомлення та визнання засудженим наявності наркотичної залежності;

формується визнання засудженим нездатності самостійно чинити опір наркотичній залежності;

пропонується інформація про медичну та психологічну допомогу засудженим, які мають наркотичну залежність;

роз'яснюються умови та порядок участі у програмі "Подолання наркотичної залежності".

Під час основного етапу відбуваються:

отримання конструктивних навичок у боротьбі з наркотичною залежністю: навичок контролю негативних емоцій, почуттів та станів, комунікації (звернення за допомогою), створення свого позитивного образу;

виявлення психологічних механізмів наркотичної залежності та утворення відповідних механізмів захисту (зміна стереотипних неефективних способів мислення, переживання та поведінки);

участь у психотерапевтичних програмах, які проводяться представниками медичної та психологічної служб установи, представниками державних та громадських організацій.

На заключному етапі відбуваються:

зміцнення мотивації для продовження лікування від наркотичної залежності після звільнення з установи;

підвищення усвідомлення відповідальності за своє здоров'я.

IV. Права та обов'язки працівників соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності"

1. Працівники соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності", мають право:

1) розглядати в межах наданих їм повноважень питання, що виникають при реалізації програми "Подолання наркотичної залежності";

2) порушувати питання про вжиття персоналом установи заходів, спрямованих на реалізацію програми "Подолання наркотичної залежності";

3) отримувати від структурних підрозділів установи інформацію, яка має значення для реалізації програми "Подолання наркотичної залежності";

4) ознайомлюватися з особовими справами засуджених, іншими наявними в установі матеріалами, що можуть мати значення для реалізації програми "Подолання наркотичної залежності";

5) порушувати перед керівництвом установи клопотання щодо надання допомоги в реалізації програми "Подолання наркотичної залежності", її методичного та матеріально-технічного забезпечення;

6) представляти інтереси установи з питань формування у засуджених потреби у здоровому способі життя в державних і громадських організаціях, які займаються питаннями подолання наркотичної залежності.

2. Працівники соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності", зобов'язані:

1) роз'яснювати засудженим положення законодавства, що регламентує порядок реалізації їх права на здоровий спосіб життя;

2) забезпечувати взаємодію установи з державними та громадськими організаціями, які займаються пропагандою здорового способу життя, подоланням наркотичної залежності, функціонування психотерапевтичних програм для засуджених із наркотичною залежністю;

3) вживати заходів щодо залучення до формування у засуджених потреби у здоровому способі життя представників державних та громадських організацій, які займаються пропагандою здорового способу життя, подоланням наркотичної залежності;

4) забезпечувати обладнання і постійне оновлення наочного приладдя для засуджених з інформацією про місце та час психотерапевтичних заходів щодо подолання наркотичної залежності, а також про місце та час роботи відповідних психотерапевтичних груп;

5) з'ясовувати у кожного засудженого його наміри щодо участі у програмі "Подолання наркотичної залежності";

6) інформувати керівництво установи про необхідність облаштування приміщень для проведення психотерапевтичних заходів, спрямованих на подолання наркотичної залежності, та роботи відповідних психотерапевтичних груп.

V. Документування заходів програми "Подолання наркотичної залежності"

1. Усі матеріали з питань участі засудженого у програмі "Подолання наркотичної залежності" долучаються до особової справи цього засудженого.

2. Підсумки реалізації програми "Подолання наркотичної залежності" щокварталу розглядаються на нараді з керівництвом установи, на якій визначаються заходи, що сприяють підвищенню ефективності роботи щодо подолання наркотичної залежності у засуджених.

3. За підсумками року працівник соціально-психологічної служби, який безпосередньо організовує та здійснює заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності", подає начальнику установи погоджений із заступником начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи звіт про результати подолання наркотичної залежності у засуджених. У звіті, крім аналізу роботи відповідних психотерапевтичних груп, висвітлюються конкретні заходи із засудженими, спрямовані на подолання наркотичної залежності та формування потреби у здоровому способі життя, аналіз недоліків у цій роботі, заходи щодо їх усунення.

4. Працівник соціально-психологічної служби установи, який безпосередньо організовує та здійснює заходи з реалізації програми "Подолання наркотичної залежності", веде таку документацію:

квартальний план роботи;

журнал обліку засуджених, які беруть участь у програмі "Подолання наркотичної залежності", форма якого наведена в додатку до цього Положення.

 

Директор Департаменту
взаємодії з органами влади та
інформаційно-аналітичної роботи

Н. А. Козловська

 

 

Додаток
до Положення про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Подолання наркотичної залежності"
(пункт 4 розділу V)

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку засуджених, які беруть участь у програмі "Подолання наркотичної залежності"

N з/п

Прізвище, ім'я та по батькові засудженого

Відділення соціально-
психологічної служби

Назва заходу

Місце проведення заходу

Форма проведення заходу

Початок участі у програмі

Закінчення участі у програмі

Відповідальна особа

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Нравится? Лайкни!



Категория: Накази Міністерства юстиції | Добавил: yurist-online (03.06.2016)
Просмотров: 914
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar