Главная » Статьи » Кодексы Украины / Кодекси України

Кодекс законів про працю (Закон № 322-VIII від 10.12.1971, станом на 01.01.2016, КЗПП, КЗОТ, Кодекс законов о труде)


Скачати / читати безкоштовно онлайн повний текст Кодексу законів про працю України (КЗПП) в останній редакції із змінами та доповненнями від 24 грудня 2015 року N 911-VIII, чинний станом на 01.01.2016 р. українською: epub  fb2  PDF  txt
 
Полный текст Кодекса законов о труде Украины (КЗОТ) принятый 10.12.1971 № 322-VIII на русском языке с дополнениями и изменениями в последней редакции от 18.03.2015 г. скачать бесплатно epub  fb2  PDF  
 
Головний законодавчий акт працівника та роботодавця – Кодекс законів про працю України.

В Конституції України зазначено головні права людини,  такі як право на працю, право на відпочинок та право на страйк, але існує законодавчий акт, де ці права та гарантії розкрито більш розширено.

Кодекс законів про працю України (КЗпПУ), який був прийнятий 10.12.1971 року,  діє до даного часу. Кодекс складається з 18 глав та 265 статей.

На даний час цей кодекс є основним законодавчим актом з трудового права, який регулює трудові правовідносини між працівником та керуючими органами підприємств, установ, організацій і з фізичними особами-підприємцями. За весь цей час Кодекс неодноразово змінювався та доповнювався. 

КЗпП України гарантує працездатній особі право вільно працевлаштовуватись та розпоряджатись своїми трудовими здібностями самостійно. Завданнями кодексу є  врегулювання трудових правовідносин всіх працівників та роботодавця, сприяння зростанню продуктивності та якості праці, також зміцненню такого поняття як трудова дисципліна і трудовий колектив. Також у цьому законодавчому акті встановлюються поняття відповідальності не тільки працівника, але й роботодавця.

Кодекс законів про працю доповнено багатьма законами України, де конкретизовані окремі права та гарантії громадян. 


Нравится? Лайкни!Категория: Кодексы Украины / Кодекси України | Добавил: yurist-online (27.06.2014)
Просмотров: 18476 | Теги: про працю, кодекс, діючий, КЗпП, КЗОТ, о труде, на русском языке, Україна, УРСР
Всего комментариев: 0
avatar