Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Лист ДФС щодо повернення підприємству коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.06.2016 р. N 12173/6/99-99-13-02-03-15

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист [...] щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства, і в межах компетенції повідомляє.

Підпунктом 169.4.3 п. 169.3 ст. 169 Кодексу установлено, що роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Разом з тим, згідно з пп. 1.6 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу платники військового збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу.

Відповідно до п. 176.2 п. 176 Кодексу особи, які згідно з Кодексом мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок (форма 1 ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1-ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4 (далі - Порядок).

Згідно Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, доходи у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої та виплаченої роботодавцем працівникам, вказаних вами категорій, зазначаються в податковому розрахунку (ф. N 1ДФ) за ознакою доходу "101". Компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем зазначеним працівникам за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відображаються за ознакою "128".

Отже, у разі повернення підприємству коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку працівників, зазначених у вашому листі категорій, податковий агент має право здійснити перерахунок відповідних сум.

У разі якщо податковий агент проводить перерахунок у червні 2016 року, то вказані суми відображаються у податковому розрахунку (форми N 1-ДФ) за 2 квартал 2016 року.

При цьому необхідно провести сторно за ознакою "101" сум нарахованої (виплаченої) середньої заробітної плати та сум утриманого податку, що були відображені у податковому розрахунку за 4 квартал 2015 року, і зазначити їх у податковому розрахунку 2 квартал 2016 року зі знаком мінус.

Разом з цим за ознакою "128" у податковому розрахунку відображаються суми нарахованого (виплаченого) доходу, у вигляді компенсаційних виплат без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, у розділі II податкового розрахунку загальна сума утриманого військового збору зазначається зі знаком мінус.

Водночас, до 01.01.2016 відповідно до частини сьомої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) не нараховувався на виплати та не утримувався єдиний внесок з виплат, що компенсувалися з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оскільки частиною сьомою ст. 7 Закону N 2464 до 01.01.2016 не передбачено звільнення від нарахування та утримання єдиного внеску на виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, зазначених у вашому листі категорій, то законодавчі підстави для коригування єдиного внеску таким працівникам відсутні.

Зауважуємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Перший заступник Голови
С. В. Білан


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (14.06.2016)
Просмотров: 960
Всего комментариев: 0
avatar