Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Лист ДФС щодо реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального у разі придбання пального у а на умовах EXW


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2016 р. N 10018/6/99-99-12-03-03-15

Про надання податкової консультації з питань реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального у разі придбання пального у юридичної особи - постачальника на умовах EXW ("Франко-завод") за місцезнаходженням АЗС та подальшого постачання пального покупцю - юридичній особі при пред'явленні ним смарт-картки, а також подання Декларації акцизного податку та додатків до неї

Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" з 1 березня 2016 року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та введено акцизну накладну як обов'язковий електронний документ, який складатиметься під час здійснення всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 231.3 ст. 231 Кодексу).

У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

У зазначеному випадку фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не Товариством, а автозаправною станцією, яка повинна бути зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку, а передача права власності підтверджується даними чеків POS-терміналів АЗС, касових чеків (чеків реєстраторів розрахункових операцій АЗС, спеціальних відомостей із укладанням видаткових накладних та або актів прийому-передачі пального).

Оскільки Товариство не здійснює операції з фізичного отримання та відпуску пального, а тільки є посередником між продавцем (постачальником) і покупцем (отримувачем) пального, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об'єктів, реєструватися платником акцизного податку та відповідно подавати Декларацію акцизного податку Товариству не потрібно (за умови нездійснення інших операцій, які є об'єктами оподаткування акцизним податком згідно з п. 213.1 ст. 213 Кодексу)


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (19.05.2016)
Просмотров: 822
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar