Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Лист ДФС щодо заповнення алкогольно-тютюнової звітності


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.05.2016 р. N 10689/6/99-99-12-02-02-15

Про надання звітності

Державна фіскальна служба України розглянула лист та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до норм наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 N 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення":

1. До звіту N 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" включається реалізація алкогольних напоїв (включаючи виноматеріали) лише власного виробництва, тобто вироблені та реалізовані на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

2. До звіту N 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" не включаються алкогольні напої придбані суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб'єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі".

3. До звіту N 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" не включаються виноматеріали, придбані суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб'єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі".

Звертаємо вашу увагу, що у разі використання придбаного виноматеріалу у власному виробництві його необхідно включати до звіту N 2-РС.

4. До звіту N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються виноматеріали, придбані суб'єктом господарювання у виробників виноматеріалів і реалізовані таким суб'єктом третім особам.

5. До звіту N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої прийняті суб'єктом господарювання на комісію від виробників.

6. До звіту N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої реалізовані суб'єктом господарювання третім особам, якщо ці алкогольні напої були прийняті на комісію таким суб'єктом від виробників.

7. До звіту N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої реалізовані суб'єктом господарювання третім особам.

8. До звіту N 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої власного виробництва, реалізовані суб'єктом господарювання - виробником у власному роздрібному магазині.

9. До звіту N 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб'єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб'єктом господарювання у роздрібній мережі, якщо ці алкогольні напої були придбані на комісію таким суб'єктом від виробників.

10. До звіту N 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб'єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої реалізовані суб'єктом господарювання відповідно до ліцензії на роздрібну торгівлю, а у звіт N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої реалізовані суб'єктом господарювання відповідно до ліцензії на оптову торгівлю.

11. Порядком заповнення розділів II та III звіту N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювало(а)ся придбання/реалізація алкогольних напоїв встановлено, що у графі 1 зазначається дата придбання/реалізації алкогольних напоїв (дана графа заповнюється шляхом зазначення номера місяця звітного періоду, якщо придбання/реалізація продукції (у) одному(го) й тому(го)ж контрагенту(а) було декілька разів за звітний місяць - у графі 7 зазначається загальна кількість придбаної/реалізованої продукції за звітний місяць).

Додатково повідомляємо

Звіт N 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" відображає обіг алкогольних напоїв, який здійснюється на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

Звіт N 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" - відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями.

Звіт N 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

В абзаці першому підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Звертаємо вашу увагу, що реалізація алкогольних напоїв по договору комісії комісіонером та комітентом здійснюється на підставі ліцензій на певний вид господарської діяльності.

Згідно статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв здійснюють поставку цієї продукції суб'єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

Крім цього повідомляємо, що на офіційному web-порталі ДФС України розміщено роз'яснення щодо заповнення форм звітів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 N 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення".

 

Перший заступник Голови

С. В. Білан


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (07.06.2016)
Просмотров: 978
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar