Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Лист ДФС щодо застосування РРО бюджетними установами та організаціями


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.04.2016 р. N 8020/6/99-99-22-03-07-15

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула лист <...> щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та повідомляє наступне.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" пункт 1 статті 9 Закону N 265 викладено у новій редакції - реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Таким чином, у відповідь на перше та друге питання повідомляємо, що при наданні освітніх послуг та здачі в оренду своїх приміщень установи освіти зобов'язані здійснювати розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Щодо третього питання, то відповідно із нормами чинного законодавства України матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення, є товаром.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. N 246, для цілей бухгалтерського обліку запаси включають, зокрема товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу, аналогічне визначення встановлено також Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 10.01.2007 р. N 2.

Таким чином, бюджетні установи у разі продажу за готівкові кошти матеріальних цінностей, що були вилучені з активів (списані з балансу) та обліковуються на відповідних рахунках як сировина і матеріали, паливо, запасні частини тощо і які не є продукцією власного виробництва, в тому числі автомобіль, зобов'язані здійснювати розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Щодо четвертого питання, то відповідно до пункту 23 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (далі - РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) при наданні медичних послуг виїзними бригадами та здійснення медичного обслуговування вдома у замовника (постанова Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. N 1336, далі - постанова).

Крім того, пунктом 2 постанови встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (наданні послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов'язковим.

Враховуючи наведене, при наданні медичних послуг виїзними бригадами та здійснення медичного обслуговування вдома у замовника, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, при цьому у разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з надання послуг - 200 тис. гривень на один суб'єкт господарської діяльності застосування РРО є обов'язковим.

 

Перший заступник Голови
С. Білан


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: advokat (09.06.2016)
Просмотров: 1034
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar