Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Лист МГУ ДФС N 3744/10/28-10-06-11 від 22.02.2016 Про надання роз'яснення про порядок подання Декларації про валютні цінності


МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС - ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

ЛИСТ

від 22.02.2016 р. N 3744/10/28-10-06-11

Про надання роз'яснення

Міжрегіональним головним управлінням ДФС - Центральним офісом з обслуговування великих платників розглянуто лист щодо декларації та довідки про проведення декларування, за результатами розгляду та в межах своїх повноважень повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" від 18 червня 1994 року N 319/94 зі змінами та доповненнями (далі - Указ N 319/94), встановлено обов'язковість щоквартального декларування суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.

Порядок подання суб'єктами підприємницької діяльності Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі - Декларація) та отримання ними довідки про проведення декларування за встановленою формою передбачено спільним листом Національного банку України та Державною податковою адміністрацією України від 17 квітня 2003 року N 28-311/1929-2823, N 3368/5/23-5316.

Згідно із зазначеним листом Декларація подається до контролюючого органу за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності у двох примірниках. Один примірник залишається в контролюючому органі для обліку та контролю, а на другому - ставиться штамп контролюючого органу і підпис відповідальної особи, до якої подано Декларацію.

Суб'єкт підприємницької діяльності подає Декларацію зі штампом контролюючого органу та підписом відповідальної особи до територіального управління Національного банку України за своїм місцезнаходженням. Після отримання Декларації територіальне управління Національного банку України видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального управління Національного банку України та відбитком печатки відповідного територіального управління.

Зазначену довідку суб'єкт підприємницької діяльності подає контролюючому органу, до якого попередньо була подана Декларація, для засвідчення підписом начальника відповідного контролюючого органу або його заступника та відбитком печатки.

Засвідчена та скріплена печатками територіального управління Національного банку України і контролюючого органу довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення суб'єктами підприємницької діяльності розрахунків за зовнішньоекономічними договорами через уповноважені банки України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

Враховуючи те, що до Указу N 319/94 декларуванню підлягає лише наявність у резидентів валютних цінностей та майна, які перебувають за межами України, Декларації подають лише ті суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають валютні цінності та майно за межами України.

Термін реєстрації довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, встановлені у листі Державної податкової служби України від 25 січня 2012 року N 2351/7/22-3317, а саме протягом 5 робочих днів


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: advokat (01.03.2016)
Просмотров: 804
Всего комментариев: 0
avatar