Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення Держстату N 17.4-12/28 від 11.12.2015. щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг (квартальна, річна)


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 11.12.2015 р. N 17.4-12/28

ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної служби статистики України
____________ І. М. Жук
11 грудня 2015 року


Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг (квартальна, річна) "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі"


1. Загальні положення

1.1. Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 3-торг (квартальна, річна) "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі" (далі - форма) про роздрібний товарооборот юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі.

1.2. Форма містить дані щодо роздрібного товарообороту за I, II, III квартали та за рік.

1.3. Показники форми відповідають документам первинної облікової документації: товарно-транспортним накладним, товарно-грошовим звітам, квитанціям установ банків, поштових відділень, прибутковим касовим ордерам, видатковим касовим ордерам, журналу реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касовим книгам, книгам обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журналу обліку нафтопродуктів і газу, які надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС), у тому числі автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію й автомобільну газозаправну станцію, акту приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінному звіту АЗС.

1.4. Для включення товарів до товарних груп може використовуватися Перелік товарів, які відносяться до товарних груп форми N 3-торг (квартальна, річна) (далі - Перелік).

2. Показники форми

2.1. Розділ 1 "Роздрібний товарооборот торгової мережі".

2.1.1. Рядок 101 містить дані щодо обороту від торговельної діяльності підприємств, тобто дохід від продажу безпосередньо населенню для особистого (некомерційного) споживання товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) через торгову мережу (магазини (у тому числі аптеки), автозаправні станції, кіоски, намети, лотки, інтернет-магазини та фірми поштового замовлення) підприємствами, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, включаючи торгових посередників, а також дохід, одержаний через касу підприємств від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або за наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці.

Обсяг роздрібного товарообороту торгових посередників (дилерів, дистриб'юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, містить дані щодо обсягу продажу товарів населенню та обсягу наданих послуг (комісійні). Зокрема, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, показник форми щодо роздрібного товарообороту незалежно від умов оплати включає загальну вартість автомобілів, уключаючи комісійні за надані торговими посередниками послуги.

Показник роздрібного товарообороту містить дані, визначені у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, уключаючи продаж товарів, які надійшли підприємству торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).

Показник роздрібного товарообороту включає також продаж за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі товарів підприємствам, установам, організаціям:

продовольчих товарів закладам охорони здоров'я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних категорій населення;

продовольчих товарів суднам морського і річкового флоту, риболовецьким промисловим суднам для харчування екіпажів суден, туристів і пасажирів у суднових ресторанах, геологорозвідувальним партіям для харчування працівників експедицій, а також окремих непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів;

продаж напоїв (соків, молока тощо) виробничим підприємствам для робітників та службовців, що зайняті у цехах зі шкідливими умовами праці;

товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей;

продаж продовольчих товарів і речей першої необхідності з роздрібної торгової мережі установам виконання покарань для продажу особам, які в них перебувають за рахунок їх особистих коштів, що зберігаються в установах банків.

Показник роздрібного товарообороту не включає:

продаж товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати;

продаж карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для телефонного, у тому числі мобільного, зв'язку;

вартість повернутих населенням товарів, що не витримали гарантійних термінів служби, товарів, повернутих у секції посилкової торгівлі покупцями і відділеннями зв'язку.

При продажу пільговим категоріям населення легкових автомобілів з ручним керуванням через торгову мережу, санітарно-гігієнічних та фармацевтичних товарів аптечними закладами і підприємствами медтехніки, палива організаціями, що постачають паливо, показник роздрібного товарообороту містить дані про фактично сплачену населенням їх вартість, при цьому вартість товарів, що оплачена безпосередньо з бюджету або організаціями соціального забезпечення, лікарняними, профілактичними установами, не включається до показника роздрібного товарообороту.

2.1.2. Рядок 105 містить дані щодо роздрібного товарообороту від продажу товарів через мережу Інтернет.

2.1.3. Рядок 106 містить дані щодо роздрібного товарообороту від продажу товарів, оплата за які здійснена спеціальними платіжними засобами (платіжними картками).

2.1.4. Рядок 107 містить дані щодо роздрібного товарообороту від продажу товарів за кредитними договорами, причому в товарооборот уключається повна вартість товарів за роздрібними цінами на момент фактичного одержання їх покупцями.

2.1.5. У звіті за рік у рядках 120, 121 міститься окремо виділена інформація із рядка 101 щодо роздрібного товарообороту торгової мережі відповідно в міській місцевості та в сільській місцевості (у селах та селищах).

2.2. Розділ 2 "Продаж і запаси товарів у торговій мережі".

2.2.1. Графа 1 містить дані щодо обсягу роздрібного продажу через торгову мережу продовольчих товарів у натуральному вираженні, згідно з наведеними одиницями вимірювання в графі В розділу 2.

2.2.2. Графа 2 щодо продовольчих товарів та графа 1 щодо непродовольчих товарів відображає роздрібний товарооборот від продажу у вартісному вираженні товарних груп через торгову мережу (згідно з Переліком).

2.2.3. Графа 3 по продовольчій групі та графа 2 по непродовольчій групі товарів містить дані за експертною оцінкою щодо роздрібного товарообороту від продажу товарів, що вироблені підприємствами на території України.

2.2.4. Графа 4 за продовольчими товарами та графа 3 за непродовольчими товарами містить дані, в роздрібних цінах, щодо всіх запасів товарів, які на кінець звітного року (станом на 1 січня року, що настає за звітним) належать підприємству торгової мережі, розміщені на його балансі (об'єктах торгівлі та/або на складах) і призначені для роздрібної торгівлі.

Показник запасів не включає товарів у дорозі, товарів, що прийняті у межах договорів комісії (консигнації), товарів матеріально-технічного забезпечення і заготівель, тари всіх видів.

2.3. Розділ 3 "Роздрібний товарооборот за територіальною ознакою в межах регіону місцезнаходження" містить дані щодо роздрібного товарообороту за територіальною ознакою в межах регіону місцезнаходження юридичної особи. При цьому у звіті за рік графа 2 містить дані щодо роздрібного товарообороту у сільській місцевості.

2.4. У розділі 4 "Роздрібний товарооборот за кварталами звітного року" рядок 401 містить дані щодо роздрібного товарообороту за звітний рік, рядки з 402 по 405 відповідно - щодо роздрібного товарообороту за I квартал, II квартал, III квартал та IV квартал у вартісному вираженні.

Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі" від 04 грудня 2014 року N 17.4-12/69 є недійсними.

 

Директор департаменту
статистики торгівлі Держстату
А. О. Фризоренко


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (29.02.2016)
Просмотров: 1032
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar