Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо необхідності у додатку 5 Розшифровка податкових зобов'язань (Д5) відображати індивідуальний податковий номер


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи потрібно у додатку 5 "Розшифровка податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" відображати індивідуальний податковий номер постачальника - платника ПДВ, визначений у касовому чеку?

Відповідь:

Відповідно до пп. "б" п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2011 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є, зокрема касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

В колонці 2 "Постачальник (індивідуальний податковий номер)" таблиці 2 розд. II "Податковий кредит" додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до податкової декларації з ПДВ, форми яких затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289, зазначається індивідуальний податковий номер контрагента платника податку - постачальника, а його назва при цьому не зазначається.

Враховуючи зазначене, платник ПДВ, який здійснив придбання товарів/послуг, що підтверджується касовим чеком, який надає право на формування податкового кредиту, в колонці 2 "Постачальник (індивідуальний податковий номер)" таблиці 2 розд. II "Податковий кредит" додатка 5 до податкової декларації з ПДВ вказує індивідуальний податковий номер постачальника - платника ПДВ, зазначений у такому касовому чеку.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: advokat (07.06.2016)
Просмотров: 932
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar