Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо оподатковування ФОП суми коштів, яка була отримана на розрахунковий рахунок та повернута у зв'язку з розірванням


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи включає ФОП до загального оподатковуваного доходу суму коштів, яка була отримана на розрахунковий рахунок та повернута у зв'язку з розірванням договірних відносин?

Відповідь:

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Статтею 334 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 N 435-IV визначено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

У разі розірвання договірних відносин покупцеві не переходить право власності на товар та не складається документ, яким підтверджується виконання робіт або надання послуг, відповідно відсутній і дохід від проведеної операції.

Таким чином, фізична особа - підприємець не включає до загального оподатковуваного доходу суму коштів, яка була отримана на розрахунковий рахунок та повернута у зв'язку з розірванням договірних відносин


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (29.02.2016)
Просмотров: 811
Всего комментариев: 0
avatar