Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо права митників здійснювати розбирання елементів транспортних засобів (панелей, обшивки тощо) при митному огляді


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи мають право працівники митниці ДФС здійснювати розбирання елементів транспортних засобів (панелей, обшивки тощо) при здійсненні митного огляду?

Відповідь:

Відповідно до частини другої ст. 338 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року N 4495-VI, зі змінами та доповненнями (далі - МКУ), за результатами застосування системи управління ризиками огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може бути ідентифікаційним - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу.

Також огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів (частина п'ята ст. 338 МКУ).

Вичерпний перелік відповідних підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467.

Відповідно до частини восьмої ст. 338 МКУ за результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примірниках, в якому зазначаються відомості про:

1) посадових осіб органу доходів і зборів, які здійснювали огляд (переогляд), та осіб, які були присутні під час його проведення;

2) підстави проведення огляду (переогляду) за відсутності особи, яка переміщує товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем;

3) обсяг здійснення огляду (переогляду) та результати його проведення;

4) інші відомості, що стосуються товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляд (переогляд) яких проводився.

При цьому п. 1.4 розд. I Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 N 1316, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за N 318/22850 (далі - Порядок N 1316), визначено, що огляд та переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюються шляхом:

візуального огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення;

розкриття пакувальних місць, обстеження транспортного засобу комерційного призначення.

Відповідно до п. 1.8 розд. I Порядку N 1316 під час проведення огляду можуть використовуватися технічні та спеціальні засоби митного контролю, а також службові собаки.

Таким чином, за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення товарів, транспортних засобів здійснюється з ознаками порушень митних правил, працівники митниці ДФС при здійсненні митного огляду (переогляду) можуть здійснювати розбирання елементів транспортних засобів.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

 


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (11.05.2016)
Просмотров: 859
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar