Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо відображення в декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, суму податку, збільшену на 25000


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Яким чином в декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ЮО відображає суму податку, збільшену на 25000 гривень на рік?

Відповідь:

Відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), юридичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Декларація), за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Підпунктом "ґ" пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ визначено, що за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а" - "г" пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 N 408 (далі - Декларація), передбачає заповнення в табличній частині Декларації колонки 7 "Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника", де вказується річна сума податку (в гривнях з копійками (з округленням до двох десяткових знаків)), яка розраховується, виходячи із загальної площі об'єкта нерухомості, на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

За наявності у власності юридичної особи - платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), зазначений показник визначається за формулою (для кожного об'єкта (його частки)):

(колонка 3 "Загальна площа об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості" х колонка 4 "Ставка податку" - колонка 6 "Сума пільги із сплати податку" (заповнюється відповідно до рішення органів місцевого самоврядування, прийнятого згідно з пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ)) + 25000 гривень.

Значення колонки 7 Декларації розбивається на чотири квартали та вказується в колонках 8 - 11. При цьому розбиваючи річну суму рівними частинами поквартально, округлення відбувається так: 

- за I, II і III квартали звітного року округлення здійснюється за загальними правилами округлення;

- за останній IV квартал звітного року сума податку визначається як різниця річної суми податку та суми податку за перші три квартали.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби Україн


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (11.03.2016)
Просмотров: 860
Всего комментариев: 0
avatar