Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо заповнення графи 8 розділу І додатка Ф4 до податкової декларації про майновий стан і доходи з від'ємним значенням ФОП


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи заповнюється графа 8 розділу І додатка Ф4 до податкової декларації про майновий стан і доходи з від'ємним значенням, якщо ФОП за результатами господарської діяльності отримує збиток?

Відповідь:

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Підпунктом 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Підпунктом 4 п. 5 розд. IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 N 859, визначено, що у графі 8 вказується сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується за такою формулою: графа 4 "Сума одержаного доходу" - графа 5 "Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції" - графа 6 "Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату" - графа 7 "Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг".

Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування у графі 8 "Сума чистого оподатковуваного доходу" розд. І додатка Ф4 до декларації про майновий стан і доходи зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак, якщо за результатами господарської діяльності отримано збиток, то графа 8 розд. І додатка Ф4 до декларації прокреслюється.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

Відповіді на питання щодо оподаткування, 
митної справи та єдиного соціального внеску на 
загальнообов'язкове державне соціальне страхування 
можна отримати за телефоном 0-800-501-007 
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (29.02.2016)
Просмотров: 958
Всего комментариев: 0
avatar