Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо заповнення рядків 4 і 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Які відомості зазначаються у рядках 4 і 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та чи заповнюються поля "номер реєстрації в органі державної податкової служби", "дата взяття на облік в органі державної податкової служби" у зазначеній заяві?

Відповідь:

Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ), для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

У заяві зазначаються обов'язкові відомості, визначені у п. 298.3 ст. 298 ПКУ.

Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ встановлено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Для третьої групи платників єдиного податку відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно ПКУ;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (п. 293.3 ст. 293 ПКУ).

Згідно з п. 65.1 ст. 65 ПКУ взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон).

Пунктом 65.5 ст. 65 ПКУ встановлено, що взяття на облік самозайнятої особи здійснюється контролюючим органом не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідних відомостей від державного реєстратора (для фізичних осіб - підприємців) або прийняття заяви (для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність).

Взяття на облік фізичної особи - підприємця підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР), яка надсилається (видається) фізичній особі - підприємцю у порядку, встановленому Законом.

Отже, на підставі виписки з ЄДР у рядку 4 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі - заява) зазначаються дані документа, що підтверджують державну реєстрацію такого платника податків (назва, номер та дата).

При цьому поля "номер реєстрації в органі державної податкової служби" та "дата взяття на облік в органі державної податкової служби" заяви не підлягають обов'язковому заповненню.

У рядку 8 "Обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування" заяви зазначаються обрана ставка єдиного податку та відповідна група.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (13.03.2016)
Просмотров: 796
Всего комментариев: 0
avatar