Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення ДФС щодо здійснення виправлення показників додатка ТЦ Самостійне коригування податкових зобов'язань платника податку


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Як в уточнюючій Податковій декларації з податку на прибуток підприємств здійснюється виправлення показників додатка ТЦ "Самостійне коригування податкових зобов'язань платника податку з метою трансфертного ціноутворення", що призвели до заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток?

Відповідь:

Відповідно до пп. 39.5.4.1 пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Самостійне коригування є коригуванням платником податків ціни контрольованої операції, за результатами якого розрахована ціна відповідає принципу "витягнутої руки", навіть якщо така ціна відрізняється від фактичної ціни, встановленої під час здійснення контрольованої операції (пп. 39.5.4.2 пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 ПКУ).

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерством фінансів України від 20.10.2015 N 897 (далі - Декларація).

Додаток ТЦ "Самостійне коригування податкових зобов'язань платника податку з метою трансфертного ціноутворення" до Декларації (далі - додаток ТЦ) подається у разі проведення платником податку самостійного коригування, проведеного відповідно до пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 ПКУ.

У графі 15 Додатка ТЦ відображається сума коригування при продажу товарів (робіт, послуг)", у графі 16 - сума коригування при придбанні товарів (робіт, послуг).

Додаток ТЦ може подаватись платником податку як звітний (звітний новий), так і як уточнюючий.

Внесення змін до податкової звітності у разі самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій звітності, платником податку здійснюється відповідно до норм ст. 50 ПКУ.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Отже, якщо виправлення показників додатка ТЦ здійснюється в уточнюючій Декларації, то правильні значення коригування ціни при продажу/придбанні товарів (робіт, послуг) відображаються у рядках 15 та 16 додатка ТЦ з подальшим їх відображенням у додатку РІ "Різниці" до рядка 03 РІ уточнюючої Декларації.

На підставі порівняння податкового зобов'язання такої Декларації та Декларації, яка уточнюється, визначаються суми збільшення податкового зобов'язання, пені та штрафу, які відображаються у частині "Виправлення помилок" (рядки 27, 30 та 31) Декларації.

Разом з уточнюючою Декларацією платник податку має право надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

 


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: advokat (07.06.2016)
Просмотров: 1004
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar