Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Роз’яснення МСП щодо збереження зарплати після демобілізації


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.05.2016 р. N 565/13/84-16

Про надання роз'яснення

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув депутатське звернення <...> і в межах повноважень повідомляє.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Аналогічна норма міститься і у Положенні про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10.12.2008 р. N 1153, відповідно до якої громадяни, звільнені з військової служби, у п'ятиденний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов'язані прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття їх на військовий облік.

Таким чином, днем фактичної демобілізації вважається день виключення зі списків особового складу військової частини у зв'язку зі звільненням з військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку). Отже, до дня фактичної демобілізації збереження середнього заробітку здійснюється відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України.

Працівник повинен прибути на роботу після звільнення його з військової служби, взяття на військовий облік та у разі необхідності проїзду до місця проживання (перебування). У цей період збереження та виплата середньої заробітної плати здійснюються відповідно до статті 21 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". За ці дні середній заробіток працівнику нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100, з тієї ж середньої зарплати, за якою здійснювалась оплата за період військової служби.

 

Директор Департаменту
О. Товстенк


Нравится? Лайкни!Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: yurist-online (24.06.2016)
Просмотров: 820
Всего комментариев: 0
avatar