Главная » Статьи » Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения

Відповідь щодо надання довідки про те, що особа не зареєстрована як ФОП


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи може контролюючий орган надати ФО довідку про те, що така особа не зареєстрована як ФОП?

Відповідь:

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про адміністративні послуги" від 06 вересня 2012 року N 5203-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 5203), адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону.

Суб'єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб'єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується (п. 1 ст. 8 Закону N 5203).

Слід зазначити, що надання органами ДФС довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця чинними нормативно-правовими актами не передбачено.

Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 N 7 "Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг", із змінами та доповненнями, встановлено тимчасовий перелік адміністративних послуг, що надаються ДФС та її територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до Закону України 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон N 755), із змінами і доповненнями, створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом N 755, за їх надання стягується плата (частина перша ст. 11 Закону N 755).

Відповідно до частини третьої ст. 5 Закону N 755 забезпечення ведення ЄДР та надання відомостей з нього належить до повноважень суб'єктів державної реєстрації.

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань затверджений наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 N 1657/5.

Слід зазначити, що розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, яке запровадило онлайн-сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою: https://usr.minjust.gov.ua.


Нравится? Лайкни!



Категория: Листи та роз’яснення / Письма и разъяснения | Добавил: advokat (20.09.2016)
Просмотров: 555
Всего комментариев: 0
avatar