Главная » Статьи » Накази МОЗ України / Приказы МОЗ Украины

Наказ МОЗ №1423 від 29.12.2016. Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.12.2016  № 1423

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
05 січня 2017 р. 
за № 12/29880

Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін

Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства 
охорони здоров'я 
№ 299 від 21.03.2017

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 862 “Про державне регулювання цін на лікарські засоби” НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін, що додається.

2. Управлінню фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції (Лясковський Т.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Ілика Р.Р.

4. Цей наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

В.о. Міністра

У. Супрун


ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства охорони 
здоров'я України 
29.12.2016 № 1423

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
05 січня 2017 р. 
за № 12/29880

ПОРЯДОК 
розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін

1. Цей Порядок визначає механізм розрахунку граничних оптово-відпускних цін на основі референтних цін, визначених з урахуванням даних про ціни на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці та Угорщині (далі - референтні країни).

2. Дія цього Порядку поширюється на зареєстровані в Україні готові лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми, які закуповуються та/або вартість яких відшкодовується, що включені до Переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, наведеного у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 863 "Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів" (далі - Перелік МНН).

{Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 299 від 21.03.2017}

3. Референтні ціни на лікарські засоби визначаються на основі даних про зареєстровані ціни, а саме як медіана зареєстрованих цін для кожної лікарської форми в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) згідно з рекомендаціями ВООЗ з Переліку МНН, отриманих з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн.

{Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 299 від 21.03.2017}

4. Референтні ціни на лікарські засоби з Переліку МНН визначаються у національній валюті України.

Перерахування референтних цін на лікарські засоби з іноземних валют референтних країн у національну валюту України здійснюється за офіційним курсом, встановленим Національним банком України на дату визначення цін.

5. Гранична оптово-відпускна ціна лікарської форми для лікарського засобу з Переліку МНН розраховується за такими етапами:

1) розрахунок кількості DDD в одиниці лікарської форми лікарського засобу з Переліку МНН у референтній країні здійснюється за такою формулою:

кількість DDD (в одиниці лікарської форми лікарського засобу) = доза одиниці лікарської форми лікарського засобу/DDDWHO;

2) розрахунок ціни одиниці лікарської форми лікарського засобу в референтній країні здійснюється за такою формулою:

зареєстрована ціна за одиницю лікарського засобу = зареєстрована ціна за упаковку лікарського засобу/кількість одиниць лікарського засобу в упаковці;

3) розрахунок ціни DDD лікарського засобу лікарської форми з Переліку МНН у референтній країні здійснюється за такою формулою:

ціна DDD лікарського засобу лікарської форми (РЦ) = зареєстрована ціна за одиницю лікарського засобу/кількість DDD (в одиниці лікарської форми лікарського засобу);

4) розрахунок референтної ціни у референтній країні лікарської форми Міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (РЦрк) визначається як медіана цін DDD лікарського засобу лікарської форми з Переліку МНН у референтній країні. Розрахунок здійснюється за такою формулою:

РЦрк = МЕДІАНА (РЦ1 … РЦN);

5) розрахунок граничної оптово-відпускної ціни лікарської форми для лікарського засобу з Переліку МНН в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) розраховується за формулою:

ГОВЦ DDD = МЕДІАНА (РЦрк1 … РЦркN),

де ГОВЦ DDD - гранична оптово-відпускна ціна визначеної добової дози (DDD).

{Пункт 5 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 299 від 21.03.2017}

6. МОЗ веде реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби у електронному вигляді, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті (www.moz.gov.ua) за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.

7. Оновлення реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби здійснюється двічі на рік станом на 01 січня та 01 липня поточного року. Перерахунок реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби здійснюється також у разі зміни офіційного курсу гривні до долара США, установленого Національним банком України, більше ніж на 5 відсотків за місяць або на 10 відсотків за квартал.

{Порядок доповнено пунктом 7 згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 299 від 21.03.2017}

8. Інформація про граничні оптово-відпускні ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії кожного лікарського засобу з Переліку МНН у референтних країнах до Міністерства охорони здоров’я України подається державним підприємством, що належить до сфери його управління.

{Порядок доповнено пунктом 8 згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 299 від 21.03.2017}

Начальник Управління 
фармацевтичної діяльності 
та якості фармацевтичної 
продукції


Т. Лясковський

Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби. Додаток до Порядку розрахунку граничної оптово-відпускної ціни на ЛЗ


Нравится? Лайкни!Категория: Накази МОЗ України / Приказы МОЗ Украины | Добавил: yurist-online (12.01.2017)
Просмотров: 1543
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar