Главная » Статьи » Накази МОЗ України / Приказы МОЗ Украины

Наказ МОЗ №299 від 21.03.2017. Про внесення змін до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.03.2017  № 299

 

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
23 березня 2017 р. 
за № 396/30264

Про внесення змін до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 862 "Про державне регулювання цін на лікарські засоби" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 грудня 2016 року № 1423, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2017 року за № 12/29880, що додаються.

2. Управлінню фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції (Лясковський Т.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ілика Р.Р.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

В.о. Міністра

У. Супрун

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
охорони здоров’я України 
21.03.2017 № 299

 

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
23 березня 2017 р. 
за № 396/30264

ЗМІНИ 
до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін

1. Пункти 2, 3 викласти в такій редакції:

"2. Дія цього Порядку поширюється на зареєстровані в Україні готові лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми, які закуповуються та/або вартість яких відшкодовується, що включені до Переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, наведеного у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 863 "Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів" (далі - Перелік МНН).

3. Референтні ціни на лікарські засоби визначаються на основі даних про зареєстровані ціни, а саме як медіана зареєстрованих цін для кожної лікарської форми в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) згідно з рекомендаціями ВООЗ з Переліку МНН, отриманих з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн.".

2. Пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. Гранична оптово-відпускна ціна лікарської форми для лікарського засобу з Переліку МННрозраховується за такими етапами:

1) розрахунок кількості DDD в одиниці лікарської форми лікарського засобу з Переліку МНН у референтній країні здійснюється за такою формулою:

кількість DDD (в одиниці лікарської форми лікарського засобу) = доза одиниці лікарської форми лікарського засобу/DDDWHO;

2) розрахунок ціни одиниці лікарської форми лікарського засобу в референтній країні здійснюється за такою формулою:

зареєстрована ціна за одиницю лікарського засобу = зареєстрована ціна за упаковку лікарського засобу/кількість одиниць лікарського засобу в упаковці;

3) розрахунок ціни DDD лікарського засобу лікарської форми з Переліку МНН у референтній країні здійснюється за такою формулою:

ціна DDD лікарського засобу лікарської форми (РЦ) = зареєстрована ціна за одиницю лікарського засобу/кількість DDD (в одиниці лікарської форми лікарського засобу);

4) розрахунок референтної ціни у референтній країні лікарської форми Міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (РЦрк) визначається як медіана цін DDD лікарського засобу лікарської форми з Переліку МНН у референтній країні. Розрахунок здійснюється за такою формулою:

РЦрк = МЕДІАНА (РЦ1 … РЦN);

5) розрахунок граничної оптово-відпускної ціни лікарської форми для лікарського засобу зПереліку МНН в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) розраховується за формулою:

ГОВЦ DDD = МЕДІАНА (РЦрк1 … РЦркN),

де ГОВЦ DDD - гранична оптово-відпускна ціна визначеної добової дози (DDD)".

3. Доповнити пунктами 7, 8 такого змісту:

"7. Оновлення реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби здійснюється двічі на рік станом на 01 січня та 01 липня поточного року. Перерахунок реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби здійснюється також у разі зміни офіційного курсу гривні до долара США, установленого Національним банком України, більше ніж на 5 відсотків за місяць або на 10 відсотків за квартал.

8. Інформація про граничні оптово-відпускні ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії кожного лікарського засобу з Переліку МНН у референтних країнах до Міністерства охорони здоров’я України подається державним підприємством, що належить до сфери його управління.".

4. Додаток до Порядку викласти у новій редакції, що додається.

 

Начальник Управління 
фармацевтичної діяльності 
та якості 
фармацевтичної продукції
Т.М. Лясковський

 

 

 

Додаток 
до Порядку розрахунку 
граничних оптово-відпускних цін 
на лікарські засоби на основі 
референтних цін 
(пункт 6)

РЕЄСТР 
граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби

 

№ з/п

Міжнародна непатентована назва

Код АТХ

Лікарська форма

Рекомендоване значення DDD WHO

Гранична оптово-відпускна ціна в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) (ГрОВЦDDD), грн

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 


Нравится? Лайкни!Категория: Накази МОЗ України / Приказы МОЗ Украины | Добавил: pekach (28.03.2017)
Просмотров: 1442
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar