Главная » Статьи » Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов

Наказ Міненерго №172 від 03.03.2017. Про посилення контролю за безпечним веденням гірничих робіт на підприємствах вугільної промисловості


МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 3 березня 2017 року N 172

Про посилення контролю за безпечним веденням гірничих робіт на підприємствах вугільної промисловості

Відповідно до Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 382/2011, у зв'язку з аварією, що сталася 02.03.2017 на ВП шахта "Степова" ДП "Львіввугілля", яка призвела до чисельних нещасних випадків, у тому числі із смертельними наслідками, та з метою запобігання виникненню подібних аварій, аварійних ситуацій і випадків травмування працівників шахт державних вугледобувних підприємств наказую:

1. Керівникам державних вугледобувних підприємств, самостійних шахт, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави (далі - вугледобувні підприємства), у строк з 03.03.2017 по 19.03.2017 установити режим посиленого контролю за безпечним веденням гірничих робіт та за дотриманням норм, правил (вимог) безпеки, установлених законодавчими, нормативними, директивними та методичними документами щодо безпечного ведення гірничих робіт, для чого:

1.1. Забезпечити посилений контроль за дотриманням на вугледобувних підприємствах:

- пилогазового режиму, режимів вентиляції та пиловибухозахисту;

- належного технічного стану електрообладнання та електричних мереж (працездатності реле витоку, максимального токового витоку, цілісності корпусів, наявності механічного захисту та пломбування електропускової апаратури);

- вимог нарядної системи, системи управління виробництвом та охороною праці;

- технологічних паспортів ведення гірничих робіт;

- проектів протипожежного захисту підприємств;

- належного стану експлуатації стаціонарних установок та обладнання технологічних комплексів.

1.2. Не допускати ведення гірничих робіт на ділянках та у підготовчих виробках, які не забезпечені розрахунковою кількістю повітря.

1.3. Забезпечити обов'язкове відвідування підземних дільниць та виробок відокремлених підрозділів та самостійних шахт протягом доби керівниками підприємств (директорами, головними інженерами, заступниками директорів з виробництва, заступниками головного інженера з виробництва та протиаварійного захисту), розробивши відповідні графіки.

1.4. Призупиняти гірничі роботи у разі виявлення на вугледобувних підприємствах порушень, що становлять загрозу життю та здоров'ю працівників, до повного усунення порушень.

1.5. Провести, за підсумками роботи підприємств в режимі посиленого контролю за безпечним веденням гірничих робіт, відповідні підсумкові засідання постійно діючих комісій з охорони праці, на яких розглянути всі виявлені порушення.

Винних осіб, дії чи бездіяльність яких призвели до загрози життя чи здоров'я працівників, притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Визначитись щодо необхідності продовження режиму посиленого контролю за безпечним веденням гірничих робіт на підприємстві.

2. Начальнику Центрального штабу Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Смоланову С. М.:

2.1. Виконати цільову перевірку стану пилогазового режиму, здійснення ефективного контролю за станом атмосфери в гірничих виробках, наявності приладів та апаратури контролю вмісту метану та діоксиду вуглецю у відповідності до вимог нормативно-правових актів, технічного стану метанометричної техніки, своєчасного проведення періодичних повірок засобів вимірювальної техніки та відповідність контрольним замірам показників датчиків стаціонарної автоматичної апаратури контролю метану в місцях їх розташування, а також стану електробезпеки, вибухо- і пожежобезпеки електрообладнання.

2.2. Збільшити, у вказаний період, кількість профілактичних обстежень підземних маршрутів командним складом ДВГРС на 25 %.

2.3. Забезпечити перевірку виконання пункту 1.3 цього наказу.

2.4. Провести контрольну перевірку усунення порушень, виявлених при проведенні цільової перевірки стану провітрювання та дотримання пилогазового режиму шахт, виконаної підрозділами ДВГРС у квітні 2017 року.

3. Керівникам державних вугледобувних підприємств та начальнику Центрального Штабу ДВГРС Смоланову С. М. надати Управлінню охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту до 03.04.2017 звіти щодо виконання вимог цього наказу.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Корзуна А. В.

 

Міністр
І. Насалик


Нравится? Лайкни!Категория: Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов | Добавил: pekach (17.03.2017)
Просмотров: 770
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar