Главная » Статьи » Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов

Наказ МОН №1142 від 23.09.2016. Про затвердження Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


НАКАЗ

23.09.2016
м. Київ
N 1142

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 жовтня 2016 р. за N 1368/29498

Про затвердження Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти

Відповідно до частини другої статті 8 та пункту 6 частини першої статті 13 Закону України "Про вищу освіту" (зі змінами), підпункту 78 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, пункту 4 Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року N 752 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Положення), що додається.

2. Державному підприємству "Інфоресурс" (Бєлік О. М.) забезпечити постійне функціонування Реєстру вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти відповідно до Положення, затвердженого цим наказом.

3. Управлінню з питань інформаційної політики та комунікацій забезпечити безоплатний і вільний доступ осіб до Реєстру вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти через офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України та оприлюднення інформації, що міститься у цьому Реєстрі, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних у порядку, встановленому законодавством.

4. Департаменту вищої освіти (Шаров О. І.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр
Л. М. Гриневич

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
23 вересня 2016 року N 1142

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 жовтня 2016 р. за N 1368/29498


Положення
про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти

1. Це Положення визначає умови ведення Реєстру вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Реєстр) та отримання відомостей з нього.

2. У цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях:

Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної державної електронної бази з питань освіти - це складова частина Єдиної державної електронної бази з питань освіти, в якій містяться відомості про вищі навчальні заклади, їх відокремлені структурні підрозділи незалежно від форми власності та сфери управління, видані їм ліцензії, сертифікати про акредитацію.

Інші терміни у цьому Положенні вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про вищу освіту", "Про доступ до публічної інформації" та постанові Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року N 752 "Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти".

3. Єдиним джерелом даних Реєстру є інформація, внесена в установленому законодавством порядку в Єдину державну електронну базу з питань освіти, що пройшла верифікацію.

4. Реєстр ведеться з метою:

забезпечення єдиного державного обліку вищих навчальних закладів та їх відокремлених структурних підрозділів;

забезпечення ідентифікації вищих навчальних закладів та їх відокремлених структурних підрозділів;

класифікації вищих навчальних закладів та їх відокремлених структурних підрозділів для отримання статистичної інформації у формалізованому вигляді;

аналізу відомостей про вищі навчальні заклади та їх відокремлені структурні підрозділи з метою забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері вищої освіти, а також забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю вищих навчальних закладів та їх відокремлених структурних підрозділів;

проведення аналітичних досліджень та прогнозування тенденцій розвитку системи вищої освіти;

проведення спостережень за структурними змінами в системі вищої освіти - створенням, реорганізацією (злиття, приєднання, поділ, перетворення) і ліквідацією вищих навчальних закладів та їх відокремлених структурних підрозділів;

забезпечення фізичних і юридичних осіб достовірною інформацією про вищі навчальні заклади та їх відокремлені структурні підрозділи;

забезпечення виконання інших функцій, передбачених чинним законодавством.

5. У Реєстрі містяться такі відомості:

повне найменування та скорочене (у разі його наявності) вищого навчального закладу та його відокремленого структурного підрозділу (підрозділів);

ідентифікаційний код вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

тип вищого навчального закладу;

форма власності вищого навчального закладу;

найменування органу, до сфери управління якого належить вищий навчальний заклад державної чи комунальної форми власності;

перелік засновників (учасників) вищого навчального закладу;

місцезнаходження вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

телефон, факс вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

електронна пошта вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

адреса веб-сайту вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу);

видані вищому навчальному закладу ліцензії;

видані вищому навчальному закладу сертифікати про акредитацію;

видані вищому навчальному закладу свідоцтва про атестацію;

правила прийому до вищого навчального закладу;

обсяг державного замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою для вищого навчального закладу;

інформація щодо державної статистичної звітності про вищий навчальний заклад.

6. Інформація, що міститься в Реєстрі, є відкритою та оприлюднюється відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", у тому числі у формі відкритих даних.

Безоплатний і вільний доступ осіб до Реєстру здійснюється через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Інформація, що міститься у Реєстрі, оприлюднюється на єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати інформацію, що міститься у Реєстрі, з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

7. Реєстр ведеться державною мовою.

 

Директор департаменту
вищої освіти
О. І. Шаров


Нравится? Лайкни!Категория: Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов | Добавил: yurist-online (14.12.2016)
Просмотров: 659
Всего комментариев: 0
avatar