Главная » Статьи » Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов

Рішення ВРЮ N 249/0/15-16 від 01.02.2016. Про затвердження Антикорупційної програми Вищої ради юстиції


ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ

від 1 лютого 2016 року N 249/0/15-16

Про затвердження Антикорупційної програми Вищої ради юстиції

Вища рада юстиції, заслухавши інформацію Голови Вищої ради юстиції, встановила:

відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про запобігання корупції" на реалізацію засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2014 - 2017 роки, затверджених Законом України "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки", та Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 - 2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 265 "Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 - 2017 роки", Вища рада юстиції має затвердити антикорупційну програму.

Також згаданою нормою передбачено, що ця антикорупційна програма погоджується Національним агентством з питань запобігання корупції.

З огляду на викладене Вища рада юстиції, керуючись статтею 19 Закону України "Про запобігання корупції" та статтею 27 Закону України "Про Вищу раду юстиції", вирішила:

1. Затвердити Антикорупційну програму Вищої ради юстиції (додається).

2. Надіслати Антикорупційну програму Вищої ради юстиції на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Голова
Вищої ради юстиції
І. М. Бенедисюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради юстиції
01 лютого 2016 року N 249/0/15-16


АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА ВИЩОЇ РАДИ ЮСТИЦІЇ

Ця Антикорупційна програма встановлює комплекс заходів щодо запобігання та протидії корупції в діяльності Вищої ради юстиції (додаються) на підставі Закону України "Про запобігання корупції" шляхом реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2014 - 2017 роки, затверджених Законом України "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки".

В діяльності Вищої ради юстиції є такі корупційні ризики.

Недоброчесність працівників Вищої ради юстиції, що виражається у недотриманні вимог закону та загальновизнаних етичних норм поведінки; діях, направлених проти інтересів Вищої ради юстиції; демонстрації у будь-якому вигляді власних політичних переконань або поглядів; використанні службових повноважень в інтересах політичних партій чи їх осередків або окремих політиків; упереджених діях та вчинках згідно з особистим ставленням до будь-яких осіб, зі своїми політичними поглядами, ідеологічними, релігійними або іншими переконаннями; несумлінному, некомпетентному, невчасному, нерезультативному і безвідповідальному виконанні службових повноважень та професійних обов'язків; зловживаннях та неефективному використанні державної власності; розголошенні й використанні в інший спосіб конфіденційної та іншої інформації з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв'язку з виконанням своїх службових повноважень та професійних обов'язків, крім випадків, встановлених законом; виконання рішень чи доручень керівництва, що суперечать закону.

Виникнення конфлікту інтересів можливе у разі неповідомлення працівником безпосереднього керівника про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів; вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів; невжиття заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Наявність у Вищої ради юстиції дискреційних повноважень, які дозволяють Вищій раді юстиції на власний розсуд оцінювати юридичний факт (фактичний склад), у результаті чого можуть виникати, змінюватися або припинятися правовідносини; вибрати форму реалізації своїх повноважень - видання нормативного або індивідуально-правового акта, здійснення (стримування від здійснення) адміністративного впливу; обирати вид дисциплінарного стягнення стосовно суддів вищих судів; визначати порядок здійснення юридично значимих дій, у тому числі термін і послідовність їхнього здійснення; визначати спосіб виконання управлінського рішення підлеглим особам, установлювати терміни і процедури виконання.

Основними засадами політики Вищої ради юстиції щодо запобігання та протидії корупції є:

- зменшення впливу корупціогенних ризиків на діяльність Вищої ради юстиції, посилення громадського контролю за її діяльністю;

- створення ефективних механізмів запобігання корупції, конфлікту інтересів, порушенню етичних стандартів поведінки та забезпечення контролю за дотриманням правил щодо доброчесності працівниками Вищої ради юстиції;

- формування ідеї нетерпимості до корупції, підвищення рівня довіри населення до судової влади.

Зазначене можна здійснити через:

1. Удосконалення кадрової політики, формування доброчесності працівників Вищої ради юстиції, їх негативного ставлення до корупції.

2. Створення обстановки нетерпимості до вчинення корупційних правопорушень у ході забезпечення виконання завдань щодо формування незалежного високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя.

3. Усунення корупційних ризиків та реформування процедур державних закупівель.

4. Посилення ефективності управління фінансовими ресурсами, забезпечення прозорості виконання бюджетної програми, розвитку та підтримки системи внутрішнього контролю.

5. Забезпечення умов для повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства.

6. Забезпечення відкритості та прозорості при прийнятті Вищої радою юстиції рішень на виконання конституційних повноважень, сприяння участі громадськості у здійсненні передбачених законом заходів щодо запобігання корупції.

Поточний моніторинг та координація виконання Антикорупційної програми здійснюються структурним підрозділом Вищої ради юстиції, до повноважень якого віднесені питання дотримання антикорупційного законодавства. Програма підлягає щорічному перегляду з урахуванням внесених змін до Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 - 2017 роки.

 

Додаток
до Антикорупційної програми Вищої ради юстиції, затвердженої рішенням Вищої ради юстиції
01.02.2016 N 249/0/15-16


ЗАХОДИ
з реалізації Антикорупційної програми Вищої ради юстиції

N
з/п
Зміст заходу
Строк / обставини виконання
Відповідальний за виконання
Запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією порушенням
1.
Якісний добір і розстановка кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору, об'єктивного оцінювання результатів службової діяльності та виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань.
протягом року
голова конкурсної комісії, голова атестаційної комісії, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
2.
Попередження осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком про спеціальні обмеження, передбачені антикорупційним законодавством.
протягом року
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
3.
Надання методичної допомоги, роз'яснень вимог чинного законодавства з питань проходження державної служби та запобігання і протидії проявам корупції.
під час заповнення декларацій
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
4.
Надання на звернення достовірної, в повному обсязі інформації, визначеної чинним законодавством України
у разі отримання запиту
Голова, заступник Голови Вищої ради юстиції, керівники структурних підрозділів секретаріату Ради
5.
Передача дарунків, отриманих працівниками Вищої ради юстиції як подарунки державі, Вищій раді юстиції відповідно до Порядку передачі дарунків, одержаних як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 N 1195.
у разі отримання подарунків
працівники Вищої ради юстиції
6.
Забезпечення інформування спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції - органів прокуратури, органів внутрішніх справ, НАБУ та НАЗКУ про правопорушення та ознаки корупційний діянь, виявлені за результатами аудитів, службових розслідувань, проведених у Вищій раді юстиції.
у разі проведення аудитів, службових розслідувань
Голова Вищої ради юстиції
7.
Забезпечення обов'язкового повідомлення членами Вищої ради юстиції та державними службовцями Ради відомостей щодо близьких осіб, які працюють в Раді.
невідкладно
працівники Вищої ради юстиції
8.
Інформування осіб, звільнених з посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком, про встановлені законом обмеження.
у день звільнення
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів
9.
Недопущення виникнення конфлікту інтересів серед членів Вищої ради юстиції та державних службовців Ради. У разі виникнення конфлікту інтересів повідомляти письмово Голову Вищої ради юстиції.
невідкладно
працівники Вищої ради юстиції
10.
Визначення шляхів врегулювання конфлікту інтересів під час розробки локальних нормативних актів Вищої ради юстиції, пов'язаних з реалізацією конституційних повноважень.
у разі виявлення
Голова Вищої ради юстиції
11.
Аналіз звернень громадян про порушення працівниками Вищої ради юстиції антикорупційного законодавства
до 20 грудня 2016 року
члени Вищої ради юстиції, начальник управління по роботі зі зверненнями та запитами на інформацію, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
12.
Прийняття Вищою радою юстиції рішення про встановлення зовнішнього контролю за участю члена Ради, у якого виник реальний чи потенційний конфлікт інтересів, у прийнятті рішення Вищої ради юстиції.
у разі якщо неучасть члена Вищої ради юстиції у прийнятті рішення Ради призведе до втрати правомочності Ради
Вища рада юстиції
Дотримання правил етичної поведінки
13.
Здійснення моніторингу дотримання працівниками Вищої ради юстиції вимог щодо етичних норм поведінки, пріоритету інтересів держави, політичної неупередженості, нерозголошення інформації, ухвалення незаконних рішень.
постійно
Голова Вищої ради юстиції, керівники структурних підрозділів секретаріату Ради
Організація здійснення фінансового контролю
14.
Інформування працівників Вищої ради юстиції про необхідність подання декларацій, а також надання методичної допомоги в їх заповненні.
до 1 лютого 2016 року
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
15.
Інформування осіб, звільнених з посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком, про подання декларації за минулий рік наступного після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, року.
у день звільнення особи
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
Організація проведення спецперевірок
16.
Організація проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком.
після визначення переможця конкурсу
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
Викривачі
17.
Забезпечення можливості для внесення повідомлень про корупцію, зокрема через спеціальну телефонну лінію, офіційний веб-сайт, засоби електронного зв'язку.
постійно
начальник відділу інформаційних технологій секретаріату Ради
Інші заходи
18.
Забезпечення прямого доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційних баз даних Вищої ради юстиції.
постійно
начальник відділу інформаційних технологій секретаріату Ради
19.
Підвищення ефективності роботи уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції.
постійно
Голова Вищої ради юстиції, керівник секретаріату Вищої ради юстиції, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
20.
Сприяння проведенню Національним агентством з питань запобігання корупції аналізу роботи уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції.
постійно
Голова Вищої ради юстиції, керівник секретаріату Вищої ради юстиції, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
21.
Забезпечення участі працівників уповноваженого підрозділу у тренінгах/семінарах, які проводяться Національним агентством з питань запобігання корупції.
не рідше ніж двічі на рік
Голова Вищої ради юстиції. керівник секретаріату Вищої ради юстиції, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
22.
Надання пропозицій щодо проблем практичного застосування антикорупційного законодавства.
постійно
начальник правового управління, начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу, керівники інших структурних підрозділів секретаріату Ради
23.
Забезпечення організації підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників Вищої ради юстиції з питань, пов'язаних із запобіганням корупції.
за потреби
начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу секретаріату Ради
24.
Забезпечення участі працівників Вищої ради юстиції, відповідальних за здійснення державних закупівель, у тренінгах/семінарах щодо виявлення конфлікту інтересів та корупційних ризиків під час здійснення державних закупівель.
за потреби
голова комітету з конкурсних торгів

 


Нравится? Лайкни!



Категория: Накази (рішення, постанови) інших органів / Приказы (решения, постановления) других органов | Добавил: yurist-online (02.03.2016)
Просмотров: 765
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar