Главная » Статьи » Постановления КМУ / Постанови КМУ

N 728 від 28 квітня 2000 р. Про затвердження Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 


ПОСТАНОВА 

від 28 квітня 2000 р. N 728 

Київ 

Про затвердження Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги 

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановами Кабінету Міністрів України
 від 13 серпня 2012 року N 747,
 від 1 квітня 2013 року N 259

Відповідно до статті 9 Закону України "Про гуманітарну допомогу" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ: 

1. Затвердити Порядок вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги (додається). 

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування. 

  

Прем'єр-міністр України 
В. ЮЩЕНКО 

Інд. 26 

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2000 р. N 728 


ПОРЯДОК
вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги 

(У тексті Порядку слово "Комісія" в усіх відмінках замінено словом "Мінсоцполітики" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2013 року N 259)

1. Згідно з цим Порядком здійснюються вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів), які надходять на територію України і визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою. 

2. Товари (предмети) гуманітарної допомоги ввозяться на митну територію України тільки за наявності документального підтвердження якості, безпеки та можливості їх споживання. 

Товари (предмети) гуманітарної допомоги, термін придатності яких на момент перетину державного кордону закінчився та щодо яких відсутнє документальне підтвердження можливості їх споживання, на митну територію України не допускаються. 

Харчові продукти та інші товари (предмети) гуманітарної допомоги, що мають обмежений термін споживання, ввозяться на митну територію України за умови, що на момент перетинання державного кордону термін їх придатності становить не менш як 1/3 терміну, визначеного виробником, а лікарських засобів, медичних виробів (крім медичної техніки) та ветеринарних препаратів - не менш як 1/2 строку, визначеного виробником, якщо такий строк становить менш як один рік, та не менш як шість місяців, якщо такий строк становить один рік і більше. 

(абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2012 р. N 747)

Одяг, взуття, білизна, що були в ужитку, допускаються до ввезення на митну територію України, якщо їх зношення не перевищує 30 відсотків. 

3. Усі види контролю у пунктах пропуску через державний кордон здійснюють органи, які безпосередньо займаються санітарним, ветеринарним, фітосанітарним, радіологічним та екологічним контролем товарів (предметів) гуманітарної допомоги. Їх висновок за результатами контролю є остаточним. 

За наявності висновку про непридатність до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги у повному обсязі або їх частини весь вантаж на митну територію України не допускається і підлягає вивезенню за межі України. 

Копія висновку про непридатність до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги залишається в митних органах у пункті пропуску на державному кордоні. 

Якщо під час здійснення контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги явних ознак непридатності до споживання та загрози життю і здоров'ю населення, а також довкіллю не виявлено, вантаж пропускається до місця призначення для остаточного встановлення якості та придатності до споживання. 

4. Для визначення якості та підтвердження придатності до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, що надійшли в зону діяльності митниць, її отримувач звертається до митного органу з письмовою заявою про надання дозволу на видачу зразків проб для проведення аналізу. Обсяг товарів (предметів) гуманітарної допомоги у вантажній митній декларації зазначається з урахуванням зразків товарів (предметів), виданих на аналіз. 

5. Копію висновку про неналежну якість або непридатність до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги органи, що проводили їх аналіз, надсилають відповідному спеціально уповноваженому державному органові з питань гуманітарної допомоги, за поданням якого Мінсоцполітики приймає рішення про вивезення за межі України або знищення таких товарів (предметів) гуманітарної допомоги.

(пункт 5 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

6. Неякісні або непридатні до споживання товари (предмети) гуманітарної допомоги до прийняття рішення Мінсоцполітики повинні зберігатися у спеціально обладнаних складських приміщеннях з дотриманням вимог законодавства щодо товарів, які перебувають під митним контролем на території України. 

7. Якщо Мінсоцполітики прийняло рішення про вивезення за межі України товарів (предметів) гуманітарної допомоги, донор або її отримувач зобов'язаний вивезти їх у місячний термін з дня отримання рішення. 

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

8. У разі прийняття Мінсоцполітики рішення про знищення неякісних або непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги воно має бути виконано з дотриманням вимог природоохоронного законодавства України. 

9. Знищення неякісних або непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги здійснюється під контролем комісії, яка утворюється з представників територіальних органів Міндоходів, Держекоінспекції, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби та місцевих органів виконавчої влади. 

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

10. Пункт 10 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

11. Знищення неякісних або непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги здійснюється на підприємствах та установах, що мають на це відповідний дозвіл. 

12. За фактом знищення неякісних або непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги складається відповідний акт (додаток 2), який підписується керівником підприємства (установи), на якому знищені товари (предмети), представниками Міндоходів, Держекоінспекції, МВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби, місцевих органів виконавчої влади та засвідчується печаткою митного органу. 

(пункт 12 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

13. Фінансування витрат, пов'язаних з вивезенням за межі України або знищенням неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, здійснюється донорами або отримувачами гуманітарної допомоги. 

14. Пункт 14 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 01.04.2013 р. N 259)

  

Зразок 

  

Додаток 1
до Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги 

__________________________________________
найменування органу 

__________________________________________
найменування і адреса отримувача гуманітарної допомоги 

__________________________________________ 


ЗАЯВА 

Додаток 1 виключено
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 1 квітня 2013 року N 259)

  

Зразок 

  

Додаток 2
до Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги 


АКТ
про знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги 

від "___" _______________ 200_ р. 

Нами, ___________________________________________________________ 

посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, 

_________________________________________________________________ 

присутньої під час знищення неякісних товарів (предметів) 
гуманітарної допомоги 

_________________________________________________________________, 

складено цей акт про те, що _________________________________________, 

найменування товарів (предметів) гуманітарної допомоги, їх обсяг 

які надійшли з _____________________________________________________ 

країна, дата надходження 

_________________________________________________________________, 

були знищені як неякісні (непридатні до споживання) товари (предмети) гуманітарної допомоги. 

Знищення проведено на підставі таких документів: ______________________.  

_______________________________
прізвище, ініціали 
  
___________________________
підпис 
_______________________________
прізвище, ініціали 
  
___________________________
підпис 
 
М. П. 

____________

 


Нравится? Лайкни!Категория: Постановления КМУ / Постанови КМУ | Добавил: yurist-online (25.06.2015)
Просмотров: 1099 | Теги: Гуманітарна допомога, знищення, vsy? порядок, вивезення, gjcnfyjdf? RVE? rf
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar