Главная » Статьи » Постановления КМУ / Постанови КМУ

Постанова КМУ № 1232 від 27.12.2010 Про затвердження Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 


ПОСТАНОВА 

від 27 грудня 2010 р. N 1232 

Київ 

Про затвердження Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок 

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 22 липня 2015 року N 526

Відповідно до пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє: 

1. Затвердити Порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок, що додається. 

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року. 

  

Прем'єр-міністр України 
М. АЗАРОВ 

Інд. 34 

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України 
від 27 грудня 2010 р. N 1232 


ПОРЯДОК 
проведення контролюючими органами зустрічних звірок
 

(назва Порядку із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

(У тексті Порядку слова "орган державної податкової служби" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "контролюючий орган" у відповідному відмінку і числі згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року N 526)

1. Цей Порядок визначає механізм проведення контролюючими органами зустрічних звірок. 

Зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. 

2. З метою проведення зустрічних звірок відбираються суб'єкти господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час вжиття заходів податкового контролю стосовно платників податків виникають сумніви та/або необхідність дослідження факту здійснення таких операцій, їх виду, обсягу і якості, розрахунків, що здійснювалися між зазначеними суб'єктами та платниками, реальності та повноти відображення в обліку платників податків таких операцій. 

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

3. З метою проведення зустрічної звірки контролюючий орган (ініціатор) надсилає контролюючому органу (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. 

Зустрічна звірка може бути проведена контролюючим органом (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж контролюючому органі, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту. 

4. Контролюючий орган (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит контролюючим органом (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної контролюючим органом (ініціатором) інформації контролюючий орган (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку. 

5. Облік запитів на проведення зустрічних звірок у суб'єктів господарювання здійснюється контролюючими органами (як ініціаторами, так і виконавцями). 

6. У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (у встановлений Податковим кодексом України строк) контролюючий орган проводить зустрічну звірку. 

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

7. За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами контролюючому органу та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення. 

У разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця). 

(пункт 7 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

8. Довідка про проведення зустрічної звірки (акт про неможливість проведення зустрічної звірки) підлягає реєстрації в контролюючих органах (як ініціатора, так і виконавця). 

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

9. Матеріали зустрічної звірки (акт про неможливість проведення зустрічної звірки) надсилаються до контролюючого органу (ініціатора). 

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 р. N 526)

  


Нравится? Лайкни!Категория: Постановления КМУ / Постанови КМУ | Добавил: yurist-online (06.08.2015)
Просмотров: 1302 | Теги: контролюючі органи, Порядок, проведення, Кабмін, зустрічні звірки, постанова, затвердження
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar