Главная » Статьи » Постановления КМУ / Постанови КМУ

Постанова КМУ №90 від 21.02.2017. Про внесення змін до постанови  Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 лютого 2017 р. № 90

Київ

Про внесення змін до постанови 
Кабінету Міністрів України
від 1 жовтня 2015 р. № 758

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758 “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період)” (Офіційний вісник України, 2015 p., № 79, ст. 2651, № 81, ст. 2702, № 88, ст. 2945; 2016 p., № 26, ст. 1043, № 35, ст. 1365, № 39, ст. 1485, № 78, ст. 2603, № 83, ст. 2731; 2017 р., № 1, ст. 5) зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

Інд. 37

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2017 р. № 90

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України 
від 1 жовтня 2015 р. № 758

1. Пункт 2 постанови викласти в такій редакції:

“2. Установити, що граничні роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності), ціни, за якими Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” постачає природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, визначених Положенням, затвердженим пунктом 1 цієї постанови, переглядаються кожного півріччя (1 жовтня та 1 квітня).

Умови, за яких здійснюється перегляд зазначених цін та порядок їх перерахунку, визначено у згаданому Положенні.”.

2. У Положенні про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), затвердженому зазначеною постановою:

1) пункти 2 і 6 викласти в такій редакції:

“2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:

газовий рік — період часу, який розпочинається з 1 жовтня попереднього календарного року і триває до 30 вересня (включно) поточного календарного року;

газове півріччя — період часу, який розпочинається з 1 жовтня попереднього календарного року і триває до 31 березня (включно) поточного календарного року та з 1 квітня поточного календарного року і триває до 30 вересня (включно) поточного календарного року.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про ринок природного газу”.”;

“6. HAK “Нафтогаз України” з 1 травня 2016 р. по 31 березня 2017 р. (включно) придбаває природний газ відповідно до абзаців першого та третього пункту 5 цього Положення за ціною, визначеною на рівні 4849 гривень за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість).

У разі здійснення перегляду граничної роздрібної ціни на природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності), рівнів цін, за якими HAK “Нафтогаз України” постачає природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, одночасно переглядається ціна придбання природного газу для формування ресурсу природного газу для наведених споживачів, видобутого ПАТ “Укргазвидобування”.”;

2) доповнити Положення пунктом 121 такого змісту:

“121. За два місяці до початку кожного півріччя газового року, які починаються 1 квітня та 1 жовтня, Міненерговугілля проводить перерахунок граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності).

За результатами перерахунку у разі відхилення отриманих значень граничних роздрібних цін на природний газ від чинних більш як на 10 відсотків зазначені граничні роздрібні ціни на природний газ публікуються на офіційному веб-сайті Міненерговугілля за два місяці до початку їх дії з 1 квітня або 1 жовтня кожного газового півріччя. У разі відхилення отриманих значень граничних роздрібних цін на природний газ від чинних менш як на 10 відсотків граничні роздрібні ціни не переглядаються.

Розрахункова гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів з метою дотримання паритету середньозваженої оптової ціни газу до ціни імпорту газу обчислюється на підставі показників середньомісячних значень цін на газ на німецькому газовому хабі (NCG) з урахуванням транспортних витрат до західного кордону України та тарифу на вхід в газотранспортну систему України в доларах США за середньомісячним курсом долар США/євро “спот”, перераховується у гривню за офіційним курсом Національного банку за другий та третій місяці поточного газового півріччя з урахуванням тарифів на транспортування і розподіл природного газу, торгової націнки постачальника природного газу, податку на додану вартість, які діють у періоді перерахунку.

Розрахунковий період для обчислення паритету граничної роздрібної ціни на природний газ для побутових споживачів до ціни імпорту газу визначається з дати початку дії встановлених граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів до місяця, що передує даті розрахунку, під час першого розрахунку, а в подальшому з місяця, що передує даті останнього розрахунку, до місяця, що передує даті наступного розрахунку. Якщо граничні роздрібні ціни не переглядались протягом останнього розрахункового періоду, для подальших розрахунків беруться дані за весь період дії таких цін, але не більш як за 12 місяців.

Одночасно з коригуванням граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів підлягатимуть коригуванню рівні цін, за якими HAK “Нафтогаз України” постачає природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій.”.


Нравится? Лайкни!Категория: Постановления КМУ / Постанови КМУ | Добавил: yurist-online (22.02.2017)
Просмотров: 963
Всего комментариев: 0
avatar