Главная » Статьи » Законы Украины / Закони України

ЗУ N 2860-IV від 08.09.2005. Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією


ЗАКОН УКРАЇНИ 


Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів 

Із змінами і доповненнями, внесеними
Законами України
 від 16 жовтня 2012 року N 5462-VI,
від 9 квітня 2015 року N 325-VIII
(зміни, внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року N 325-VIII,
 набирають чинності з 10 жовтня 2015 року)

Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалізації лісо- та пиломатеріалів. 

Стаття 1. Визначення термінів 

У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: 

лісоматеріали - деревні матеріали, які добуваються шляхом розподілу на частини звалених дерев та деревних колод (уздовж або поперек) для подальшого використання або переробки; 

лісоматеріали необроблені - лісоматеріали згідно з кодом 4403 групи 44 розділу IX Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності;

(статтю 1 доповнено новим абзацом третім згідно із
 Законом України від 09.04.2015 р. N 325-VIII,
у зв'язку з цим абзаци третій і четвертий
 вважати відповідно абзацами четвертим і п'ятим)

пиломатеріали - пилопродукція певних розмірів та якості, яка має щонайменше дві плоскопаралельні пласті (розділ IX, група 44, код 4407 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності); 

цінні та рідкісні породи дерев - акація, берека, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець. 

Стаття 2. Заборона експорту лісо- та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев 

Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється. 

Стаття 2 1. Тимчасова заборона експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді

Тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року;

деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

(Закон доповнено статтею 2 1 згідно із
 Законом України від 09.04.2015 р. N 325-VIII)

Стаття 3. Підтвердження походження лісо- та пиломатеріалів

Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2 1 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів видаються підприємствами - постійними лісокористувачами разом з товарно-транспортною накладною.

Особи, винні в порушенні порядку видачі та обігу сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, несуть відповідальність згідно із законом.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, забезпечує ведення електронного переліку виданих сертифікатів та його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.

Право на експорт певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2 1 цього Закону, має суб'єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на відповідну партію лісо- або пиломатеріалів.

Митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2 1 цього Закону, за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Після митного оформлення товарів копія сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів вилучається і зберігається митницею разом з іншими документами, що стосуються цієї експортної операції.

Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів не може передаватися іншим суб'єктам підприємницької діяльності для подальшої реалізації лісоматеріалів на внутрішньому ринку України.

(стаття 3 із змінами, внесеними згідно із
Законом України від 16.10.2012 р. N 5462-VI,
у редакції Закону України
 від 09.04.2015 р. N 325-VIII)

Прикінцеві положення 

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: 

прийняти нормативно-правові акти, передбачені цим Законом; 

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; 

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону. 

  

Президент України 
В. ЮЩЕНКО 
м. Київ
8 вересня 2005 року
N 2860-IV


Нравится? Лайкни!Категория: Законы Украины / Закони України | Добавил: yurist-online (13.01.2017)
Просмотров: 850
Всего комментариев: 0
avatar