Главная » 2015 » Январь » 15 » ЄСВ. Платити чи не платити.
15:22
ЄСВ. Платити чи не платити.

Нещодавно отримав дуже цікаве запитання, чи можна не сплачувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок  на загальнообов’язкове соціальне страхування)? Чи можливо написати якусь заяву, щоб відмовитись від сплати ЄСВ та жити потім на власні заощадження? І чи можливо отримати від  держави при виході на пенсію потім, хоч які-небудь мінімальні соціальні виплати. 

Так от,  ні, ви не можете відмовитись від сплати ЄСВ, оскільки, відповідно до Закону № 2464-VI від 08.07.2010 року, він є загальнообов’язковим, тому всі: працівники, підприємства, приватні підприємці, самозайняті особи, повинні сплачувати ЄСВ. Так, розмір цього внеску може бути різним для різних перелічених категорій осіб, проте він є обов’язковим, і не сплачувати його неможливо.

Єдиним виходом, в разі небажання сплачувати єдиний соціальній внесок, є не працювати ніде офіційно.

Але в такому разі ми підходимо до іншого питання, а що ви отримаєте від держави після виходу на пенсію, коли не сплачували ЄСВ?

Можете взагалі нічого.

Законом встановлено, що право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки після досягнення ними 60-ти років та наявності страхового стажу не менш ніж 15 років.

При  наявності необхідного мінімального страхового стажу, мінімальна пенсія  встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У чоловіків мінімальний стаж - 35, а у жінок - 30 років).

Якщо ж ваш страховий стаж не дотягує до встановленого, пенсія встановлюватиметься  пропорційно наявному стажу та виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Отже, якщо взяти теоретично, що ваш страховий стаж буде дорівнювати нулю, то проти математики, як кажуть, «не попреш» - при множенні на нуль, отримаємо нуль гривень пенсії.

  


Нравится? Лайкни!
Просмотров: 1161 | Добавил: yurist-online | Теги: відмова сплати, ЄСВ, отказ от уплаты, ЕСВ, единый социальный взнос | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
omForm">
avatar